Suncokret 2018

Koliko sam primetio Le99 ne kompezuje povećanje glave kod ređeg sklopa već je ista kao i tamo gde je sklop redovan.Sviđa mi se što nije narastao nebu pod oblake.
 
Ja pored le99 imam Lg50.635, za sad LG bolje izgleda, videću šta će biti na kraju. Expresi su donekle u prednosti jer je zaštita od korova manja stavka.

A što se tiče veličine glava u redjem sklopu, tačno je da nema neke posebne razlike. Na poslednjoj parceli mi je semena ostalo malo, pa sam svaki prolaz povećavao razmak na sejalici. Izmedju ovog na 26 cm i ovog na 30 cm ne vidim nikakvu razliku.
 
Tako je i kod mene. Kajem se sto sam ga i posejao, bice muka da se ovrse to. Sreca imam samo 3 lanca

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Pa hteo covek da se uveri da lazu...i eto izbrojao samo 68k...a nije strasno,od 8 do 16h

- - - - - - - - - -

Jel nije rano da suncokret vec moze da se gricka?
 
Imam Le 25 sejan na psenici taj kazu mi otisao u nebesa atar sela kumane, gde je kise bilo nenormalno juna i sada jula. Ovde u Zr nije strasno visok, posto nisam dao ni gram djubriva ove godine. Videcemo prinose,jer drugari godinama u nazad na sunu ne bace ni kilo djubriva i kose isto koliko i ja. A posto je prosla godina bila kakva je vec bila znamo svi, racunam da kukuruz nije potrosio djubriva lane,tako da je sigurno bilo dovoljno materijala u zemlji da se ja jednu godinu prosfercujem bez djubriva za sunu. Inace uvek je kod mene dobijao barem 100kg po kj uree i onda se desi da ode u nebesa.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Ja sam imao barolo 2016 god , bio 2.5m visok ali bilo i 22/kj cisto .

Sa suncokretom nisi na cisto dok ne dodje na vagu, nekad kosimo punu zmajevku ni 3t nema a nekad blize 5t , a na oko izgleda extra, dzabe kad ne vaze

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Da, zavisi da li ima praznih zrna ili ne tj kako se oplodi.
 
Svaki dan prođem do voćnjaka oko 800m lenijom i u tih 800 m znam svaki suncokret kad je sejan i domaćina redovno ih pratim(među njima je i moj sa slike pre par postova). Najniži je prvi sejan 12.4 neoma mog komšije,zatim taj moj prskan fungicidom isto neoma.Između nas je jedan masadur koji ne izgleda loše ali je višlji od oba i to dosta.Pored voćnjaka su tri pionira i svaki je različiti ubedljivo je najvišlji od domaćina koji je solio uree pred setvu a i pod brazdu mešano,taj je ujedno i najvišlji u ataru koji znam,generalno svi pioniri su višlji u tom delu.Prvi do voćnjaka isto pionir vidim par zrna na šeširu gore(jedu ga ptice) okrunim malo u ruku zrno lepo ,krupno naliveno gricka se lako,još je mekan ali je formirano,listovi od dole polako završavaju.Ove godine je suncokret kod nas bio od nicanja za 5 dana pa nadalje išao je samo turbo brzinom bez zastoja.
 
SQwgkyi.jpg

Le99.Zrno formirano i lepo.Može da se gricka.Ima još po neka žuta glavica ali to je to.
 
Nazad
Vrh