Suncokret 2018

NS je možda lošiji od kondija,ali od pionira sigurno nije.Kod mene NS Oskar blizu 4t.na hektar,dok kondi čak i premašuje 4t po hektaru.Pioneer ne sejem već par godina,čak je i barolo bolji od njega.
 
Skinuli danas 10kj suncokreta syngenta sumo vlaga 8% sa prinosom uopste nismo zadovoljni 1600kg po jutru predusev repa. Prosle godine sejali syngenta kondi 2400kg po jutru
 
Skinuli LG 56.65 prinos 2200kg po kj vlaga 9.5%. Izgledao je kao suncokret od 25m po kj ali je drugacije vagnuo...

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Ja juce pokosio moj suncokret Maisadur 97(mislim) navodno njihov vodeci hibrid.Za mene jedan obican i prosecan suncokret visok 2m nista bolje od NS Oskara,a prinos 2040kg/kj JUS.Nista spektakularno dogodine Bog da zivota i zdravlja vracam se ja dobrom starom Barolu i dajem sansu jos jednom Kondiju,a ove novotarije neka njima tamo.Kako sam punio prikolice tako sam ih vrteo preko neke strnjike koja je imala vagase toliko sam ga bio sabio da su ovi mislili da je mokar suncokret jer su setali po njemu bez da tones,a ono vlaga 7,8,necistoca 3,8 a prikolice pune ko sipak jedva u obe stalo 7,5t dok barola i neome tako uvrsene bez sabijanja je stajalo i po 9t.Jako los hektolitar ali da nisam probao ne bi znao kakav je!
 
Zavrsili i mi danas
7ed2f9fef4dc5d99e74faf3b6191ba92.jpg


Послато са m3 note уз помоћ Тапатока
 
Kosio sam genezis , ~1600kg/kj, i mas 80ir ~ 1700kg/kj,, ocekivao vise i od jednog i od drugog,
 
Vlaga o'šla u pm.Čekajuci da zeleniš požuti,vlaga utekla.Od 5,5-5,8% Prinosi nesto bolji nego prošle,a mnogo bolji nego predprošle godine.Kondi je prešišao Edison...
Jel imaš mozda predstavu koliko si u gubitku kada ga vršeš sa 5,6% vlage ili sa 11,12% koliko gubi na tezini recimo na 2000kg/kj
A sto se tiče ovih naslednika kondija pre par sezona su propagirali Arizonu kao kondijev naslednik, sada cujem od Vas edison....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh