Muve i ostala gamad...

Moji kunići su u odvojenoj prostoriji od kokoši (dijeli ih samo zid). Pošto sam tek krenuo sa kunićima to me je brinulo (te buve). Ja te granule kupim rukom, baš zbog te prašine, a ostatak što ostane pokvasim s vodom...tako da nema prašine.
 
Moji kunići su u odvojenoj prostoriji od kokoši (dijeli ih samo zid). Pošto sam tek krenuo sa kunićima to me je brinulo (te buve). Ja te granule kupim rukom, baš zbog te prašine, a ostatak što ostane pokvasim s vodom...tako da nema prašine.
Samo održavaj higijenu kao C.T. pa nećeš imati problema.
 
Ove godine smo nadrljali sa krpeljima, ja vam kazem... Vec drugi put skidam krpelje mladom muzjaku, hvataju se iza uha. Psi mi takodje nikada nisu imali krpelje, sad im svaki drugi dan skidam po nekog... ko prezivi pricace!
 
@Aleksandar_88 Ja protiv krpelja za pse koristim Neocidol 600, rastvorim pola bocice u 2l vode i okupam psa, 2-3 meseca nema ni jednog krpelja ni buvu, a jos ga izvodim vrlo cesto u polje (lovacki pas). Vrhunska stvar za male pare. Koristi se taj preparat i za kokosije vasi, pa verujem da moze i za kunice, ali bolje pitajte veterinara.
 
Ja sam imao 3 krpelja velicine nokta na haskiju, jedva je ostala ziva. Odmah veterinara vitamine enekciju jer je i prestala da jede. Emizol vakcinu ne mozes nigde naci i ultra je skupa. Ali koliko vidim sada oporavila se. Mali krpelj koliko sam ja cuo leti tj vetar ga nosi. I na samom betonu moze kuce da ga dobije. Verovatno ista prica za kunice. Samo treba pratiti ponasanje kunica, psa.

Kao resenje sam uzeo ogrlicu 1600 din za haskija kosta. Jeftinija je za manje pse. Navodno cuva od buva krpelja 6 meseci. Osetim kako mi ruke smrde na to kad je dodirnem blize vrata.

Vec posle 1h kako sam joj to stavio vidim kako se cese i gricka.. Beze napasti.
 
Nazad
Vrh