Muve i ostala gamad...

Toma13

Član
Učlanjen(a)
2 Okt 2009
Poruka
206
Lokacija
Ogulin
Pitanje svim onima koji kuniće drže na otvorenom. Kako sam dio kunića stavio u žičane kaveze u dvorište, tako i izmet pada ispod njih. Za razliku od zatvorenog kunićarnika, ovdje muhe rado dolaze i legu jajašca. Trudim se svaki drugi dan očistiti ispod njih ali ne pomaže, sve je puno sitnih mušica i muha. Kako se vi sa tim borite i ima li rješenja?
 
Odg: Muhe i ostala gamad...

Meni je majka priroda pomogla na neki način... Naime u prostoriji gde držim zečeve ima lastavičije gnezdo, i stigli su i njeni stanovnici (laste), pa mi one rešavaju problem insekata....
 
Odg: Muhe i ostala gamad...

Bio kod nekog matorog koji drzi kunice ispod neke nastresnice, a paucine na sve strane. Pitam ga sto to malo ne poaja a on ce meni: A ko ce da vat muve.
 
Odg: Muhe i ostala gamad...

ja imam pauke sa kojima sam se uortacio.....hhahahahah!!
 
Odg: Muhe i ostala gamad...

I kod mene u kunićarniku ima paučine kao u horor-filmovima.To sam video kod jednog matorog kunićara.Od muva i ostalih gamadi nema ni g.
 
Odg: Muhe i ostala gamad...

I ja kao i Toma13 drzim kunice na otvoreno i izmet pada ispod zice ja svaki dan cistim ali je puno komaraca i sitnih musica.Kako da zastitim kunice od sitnih musica i komaraca starah me da ne dobiju neku bolest?
 
Odg: Muhe i ostala gamad...

Moze i na ovaj nacin: upisi u google rasterivac komaraca
 
Odg: Muhe i ostala gamad...

Sad bas nesto razmisljam. Za ove koje kunice drze napolju, zar i nije bolje da muve snesu jajasca tu? Bez ikakavih insekata nastaju bolesti, posto bolesti stvaraju mikroorganizmi. Zar crvi od muve i kisne gliste nisu ti koji obradjuju i "uklanjaju" izmet a sa izmetom i stetne mikroorganizme?
Samo naglas razmisljam, neka me neko ispravi.
 
Odg: Muhe i ostala gamad...

nikako....muve i ostala gamad "operisu" po izmetu i to ne samo po toj gomili,vec sa ko zna cega sve ne,slecu na pojilice ili hranilice i...eto zaraze....
 
Odg: Muhe i ostala gamad...

Ja bas to praktikujem ni zrce nemam rastura hrane ,a nemam ni bubica iz hobija gajim patuljastu ukrasnu zivinu , kunicima ne smeta.
 
Da li se kunići smiju držati blizu kokoši i da li je moguće da kunići dobiju buhe (jer je poznato da u skoro svim kokošinjcima se nastane buhe)? Ako dođe do toga, kako ih se riješiti?
 
Poslednja izmena:
Perad napadaju tekuti, ne vole se zadržavati ni na kojoj drugoj životinji.
A i tema je u otvorenom prostoru, na otvorenom se ne mogu zadržati.
U zatvorenom mislim da nisu problem nametnici, već same kokoši koje stvaraju i dižu prašinu pa ako je cirkulacija zraka slaba, mislim da to baš i nije pogodno za kuniće.
 
Perad napadaju tekuti, ne vole se zadržavati ni na kojoj drugoj životinji.
A i tema je u otvorenom prostoru, na otvorenom se ne mogu zadržati.
U zatvorenom mislim da nisu problem nametnici, već same kokoši koje stvaraju i dižu prašinu pa ako je cirkulacija zraka slaba, mislim da to baš i nije pogodno za kuniće.
I buve su problem a prašina koju stvaraju kokoške je najveći.
 
Na prasinu su jako osetljivi. Ja zitarice (jecam,zob) obavezno provejavam jer sam primetio da kada jedu neprovejano "prkcu" i cesu njuskice sapom.
 
Nazad
Vrh