Kukuruz 2018

Juče kad sam obilazio ne stigoh da obidjem parcele na kojima mi je 9911, u drugom kraju atara. Sejem ga od kako se pojavio, i sledeće godine će opet biti nosilac proizvodnje. I na prošloj godini spram vremenskih uslova bio je odličan.
 
I kod mene 9911 nosilac,prosle godine sam ga prvi put sejao i spasio me da ne kupujem hranu za stoku.... ove godine izgleda vrhunski,ali je vecinom sejam na losijim njivama,pa cemo videti kakav ce prinos biti

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Neverovatno kako se odrazilo nejednako nicanje. Mislio sam da ce obimne padavine da pomognu zaostalom kukuruzu da stigne starijeg brata, ali se desilo to da neki klipovi vise na osusenom stablu, a neka stabla zelena sa uspravljenim klipovima. Neka cekaju ovi koji su poranili.
 
Mi smo od kukuruza daleko najmanje mesec dana dok se soja ne skine i psenica ne poseje nista od kukuruza.
 
Jak je ili se nema vremena za njega?

Nisam ni merio vlagu, ali to mi svakako nista ni ne znaci jer je prioritet soja. Dok ne skinemo soju kukuruz ni ne gledam. Mozda kad bi imao dva kombajna pa da jedan radi samo kukuruz. Svakako kod nas niko ni ne prima kukuruz dok se soja ne skine.
 
Poslednja izmena:
SY Jullen, sejan 21.04. Vlaga 23% masa jednog klipa 400 gr. Masa zrna sa jednog klipa 330 gr.
 
Juce merena vlaga P0412 18,2% i P9911 17,4%. Ako nema kise za vikend skidamo bar nesto da napunim bar jedan deo skladistenog prostora.
 
Da li neko ima ove godine P0725 i jel ga brao u klipu? Kakav je i kako se pokazo? I da li neko ima iskustva sa njim iz prosle susne godine?
 
Nazad
Vrh