Kukuruz 2018

Slična ,mnogo manji heder,
 
I sta planirate sa kukuruzom kada ga skinete? Predajete ga odmah u silos, ili cekate da vam prvo jave akontnu cenu da vidite da li vam odgovara da im uopste vozite? Ponovo se ponavlja ista prica: ako im bez ikakvog dogovora punite silose, otkupljivaci posle mogu da vam daju cenu koju god pozele, i ja stvarno ne vidim razloga da nam plate koliko bi trebalo da nam plate. Moje otkupno mesto se uklapa po Vojvodini i cekaju sta ce kod vas biti.

Odvezes kukuruz na nevidjeno, predas, on ti za nekoliko dana javi cenu koja je losa i nerealna, i ti od kuce prokomentarises kako je to sramota...
Što bi dizali cenu kukuruza kada rate kredita za mašine, arendu, repro materijal idu, kolika god da je cena roba mora da se pušta, pare da se prave, rate da se plaćaju.... Tako da im je roba (bar vecina zagarantovana u bezcenje).Mali broj ljudi se enormno bogati dok ostali povecavaju obim posla a zarada postaje sve manja...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Juce ja i moja supruga bili prolaz da oberemo,dva reda od 300m,makar kako gledam prikolicu, prosle godine toliko sam imao na jedno jutro koliko sad sa dva reda.....i makar koliko razmisljao i zarada ce biti ista ko prosle godine..............
 
BC Pajdas jako nezahvalan sto se tice zrenja,imam osecaj da cu pre brati ZP iz grupe 600, nego njega iz grupe 390. Lepo zrno ima,cokanj dobar,ali za svoju fao grupu bi se vec trebao brati.ZP 666 je sila,nasao samo par struka zarazenih crvenilom,sve ostalo je zdravo,bez budji i crva.
 
Siniša,ajde kreći,da vidimo kako ide Zmaj bez donjeg sita :osmeh: :ppozdrav:
Nažalost snimak još nisam napravio,ali evo recimo imam podatak da je Zmajo u petak od 10h do 20h skinuo nekih 80t. Da je bila duža njiva i nameštena,bilo bi više,bolje,brže,jače (jbt,pokupio mi komp virus AV). Ali dobro je i ovako. Ja zadovoljan. Imam jednu,dve slike (slikao dok sam čekao u redu) kako kukuruz izgleda ako nešto znači.
34e2tz9.jpg


- - - - - - - - - -

Inače u pitanju je Dkc 3623 vlaga 14-15. 75-76hl, a prinos 63m/kj na njivi koja je u dobroj kondiciji. Kiša je uglavnom padala u tom delu atara (najbitniji deo agrotehnike) i hvala Bogu što je tako jer takoreći ovaj prinos će ispeglati lošu prošlu godinu.
 
Treba biti zadovoljan barem nema oduzimanja zemlje, obaveze i prinudnog otkupa kao kod naših deda. Za sada.
 
Nazad
Vrh