Kukuruz 2018

Koliko sam do sada video tamo gde nema pšenice i uopšte strnjišta crvenilo kao pojava ne postoji.Kod nas gde je svaka druga parcela strnište crvenilo je zahvatilo svaku moguću parcelu pod kukuruzom.
 
Uvijek me kopkalo što je bolje, duži klip ili veći broj redova. Nakon ovih slika BC Pajdaša, ZP 666 i ZP 555 nisam ništa pametniji. Čini mi se da sva tri klipa imaju približno jednako zrnja (volumenski, ne komadno). Naime, klipovi mi izgledaju podjednakog promjera, a veći broj redova kao da je dobiven na uštrb veličine zrna. Vjerojatno bi samo vaga (kod jednake vlage) pokazala koji je bolji. Možda se varam (trebam nove cvike)??? :sta:

U svakom slučaju svi klipovi su prekrasni. :osmeh:
 
Koliko ja znam matematiku krug je krug, da l imao 16/16, 20/20 ili 24/24. Bitni su obim i duzina, nemoj niko da vas laze!!! :D

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Da li mozda hibridi koji imaju veci broj redova imaju i dublje zrno ili se to samo tako cini na slikama?
 
Omladino,o čemu vi to pričate?
Pa o kukuruzu,bitno je da je debeo i dugacak klip,a i bitna je tehnika gajenja istog,.... s sto rece komsija Zorz,kantarvi cena su takodje bitni,ako uzmemo u obzir da je voda najbitnija,dolazimo do toga da to sto je Bog dao dao je i to je to

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Danas sam gledao moje kukuruze zp 606 i kws konsens. Debeli i lepi klipovi napunjeni do vrha. Ubrzano se susi komusa oko njih i polako padaju na dole. Ali kad sam obrao od svakog po jedan i oljustio nisam nesto zadovoljan. Sva zrna su kao obareni i vrh zrna nije onako okrugao i gladak nego nekako kk sparusen kao da nije napunio do kraja. Sta moze biti razlog?
 
Evo i mojega kukuruza...
Krenuo da sečem ovratine, pa ću i put po sredini, klipove metnem na sunce da se suše, pa ću kruniti, a kukuruzovina ide pred konja, i pokoji klip koji promašim...

20180808_200316_1.jpg


Ovaj "klip" u sredini, je moj !!!
Extra ispao kao talon za merenje !!!:ppozdrav:
 
Rekla jedna gospodja onako baš emancipovana, nije bitno da li je on mali ili veliki, dugačak ili kratak, debeo ili tanak, bitno da je on tvrd... Mudro zbori...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh