Kukuruz 2018

Da ,uzima se kolko je veca prosjecna dnevna temperaturabod 10 stepeni. Svaki dan se sabira i to je to.
 
Ima,jos kako...samo sto je kisna godina,i kukuruz je bas dobar,pa nece tako puno uticati na prinos...
 
Baća crvenilu ne smeta to što je kišna godina.Biljka se jednostavno osuši pre vremena i klip ostane sparušen.Koliko sam ispratio kod nas su najviše zahvaćeni Syngenta,Z.P,KWS.Ostali sporadično po neki.
 
Mi smo 2011 imali žestok napad crvenila.Bilo je parcela sa preko 90% zaraženosti.Ne dao Bog nikom ovu pošast.
 
Ne smeta za silazu...12te smo isilirali nekih 20 kj....
Matiću,da je sušna godina bilo bi veće štete zbog crvenila,ovako mislim da kuruz koliko toliko odoleva ..tek po koja stabljika se osuši,al ima dosta ovih što imaju prošaran crven list sli i dalje žive i imaju lepe klipove..
Ja sam 12te nagrabusio sa kermesom samo tako a na istoj njivi mas 54 nije bilo ni jednog crvenog...
 
Ljudi ima li kod vas crvenila kukuruza kod mene se pojavilo na jednoj parceli
Ima na Pioniru 9241

fd416c3e217fbbca93c7886199b1e404.jpg
 
Gledam svako jutro da ima dobre rose ujutru. Dobro i logično je jer ima mnogo vlage a noćne temp su ispod 20 i bez vetra. Ali znam da kad bude došlo vreme za branje neće je biti nikako. Ja obično rano ujutru krenem (bolje se očisti) ali ili tad duva neki povetarac ili bude malo veća temp pa je nema ni za leka. Nema se sreće. Nadam se da ove neće biti tako. Inače kod mene na ZP nema crvenila a na KWS ima samo par biljaka ali je to statistička greška.
 
Primetio sam na pioniru, kasije grupe nebaju bas dokraja zavrsen klip:osmeh: ,jel ima toga ko vas?
 
Poslednja izmena:
NIsam kopao da vidim :haha: . Šalim se naravno , vjerovatno misliš na klip . Ja to imam na nekim lokacijama na dkc 6089 , ali to kod njega često bude . Još do kraja može da napuni par redova ili da se povuče . Mislim da znam šta je razlog česte nezavršenosti klipova ove godine . Kombinacija dobrih uslova od početka i postavljanje komplet azota pred sjetvu , a ne kao ovde npr što je pravilo jedan dio predsjetveno a drugi kao prihrana , pa još dodaju razna startna djubriva ,bez pravog naučnog ogleda kako pripada , par godina i sa ponavljanjima i slično gdje se dokazuje veći prinos takvim djubrenjem , nego se samo pokazuju slike kako bolje izgleda tokom vegetacije , ali no , što bi reko saleratar.
Razmislite malo o duplim klipovima i zapercima , dali je to dobro ili ne ?
 
hladno i kisno vreme u oplodnji. Slepljene su bile svile,pa se nije svaka oplodila. imam i ja po koji kasniji hibrid da nije do kraja oplodjen,naliven.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Mislio sam na klip a napisao koren jbg:osmeh: ,samo na kasnim hibridima ima toga,nije to nista srasno al ima, na ranim lepo zavrio do kraja.
 
Kukuruz koji menja zelenu za crvenu boju lista,to je stari komunista.
Crven list od crvenila kukurz tj klip ostaje mekan prekinuto je nalivanje. Crven list takodje moze biti i od plamenca,klip sazri do kraja ako je plamenac napravio zarazu cak i u pazuhu lista gde je klip.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Nazad
Vrh