Kukuruz 2018

Sandore da nije neki nedostatak nekog hranjiva?

Peet koliko njemu treba padavina da bi izgledao top. Kod nas kukuruzi deluju sasvim ok za sad.
 
Sandor , tako neki hibridi jednostavno izgledaju . Na koji je sklop ? Jeste se on oplodio samo sad zavisi od nastavka dali će popuniti gore. Ako bude vlage i hladnih noći napuniće on još gore koji red.
 
Nisam baš siguran za taj hibrid ali dkc 6089 koji najviše sijem oće često tako da izgleda , pogotovo u gušćem sklopu , ali prati Šandor ako možeš , kladim se da može još dosta da popuni prema gore ako budu dobri uslovi . A nisi nam rekao koji je sklop i da nas slučajno ne zezaš da su to drugi klipovi ?
 
Sve je to oplodjeno . To se može provjeriti jer ako nije oplodjeno onda svila ostaje zakačena , a ako svila otpada onda je oplodjeno . Nakon oplodnje je možda naglo zasušilo , vruće ili nedostatak azota , a sve opet povezano sa tipom hibrida . Hladnoća u oplodnji je odlična , vrućina je problem.
 
Ova godina po fao grupama u mojoj strukturi kukuruza
fao 420......12%
fao 510......35%
fao 580......30%
fao 670......11%
fao 690......12%

Ako vlage budu dobre, bice ok :ppozdrav:
 
Kod mene fao 600 100 % i sve ce u klip. Jedino sto neznam gde cu ga smestiti. Ali opet sam zadovoljan jer kad gaberem vidim da je to super. Prodace se i on.
 
Kod mene i zp i kws odlicni. Msl da ovakav nije bio ni 2014 ni 2016. Po nekoj mojoj proceni kws mi je nekako ujednaceniji po velicini klipova. Videcu kad budem brao kako ce se pokazati oba. Inace su to 606 i Konsens. I bice mi malo teze pri branju jel treba savladati svu onu masu. Ali necu ni zuriti. Ujutru poranim pa oberem dve prikolice i posle u toku dana ubacim i tako svaki dan. Ali zbog manjka skladistenog prostora jedan deo cu da ovrsem u zrnu. Njega cu na kraju taman da mu spadne vlaga. Nema veze neka se i mucim ali je lepo kad vidis da dobro rodilo i da preliva na sve strane.
 
Za konsens ne znam,nisam ga sejao,al 606 ako ode ispod 17-18 to je premija...meni nikad pao na manje od 18....
 
Nazad
Vrh