Kukuruz 2018

Ove godine će dvoklipost doci do punog izražaja. Kukuruz sa belom silom je KWS KONSENS a sa crvenom AS 507. Svaka biljka nosi dvojke.
a4586ca110a346ab4eac725555c983c0.jpg
Ovaj Konsens je cudo od kukuruza, nemam ga ove godine ali ubedjen sam da ce da razvali od roda.Neka bude on slobodno i na 30000 biljaka po hektaru jer sada ima potencijala da da najmanje 400grama po stablu a bice i vise. Ja imam Kermes 90% po dva klipa, ocekujem veoma dobar prinos ali kukuruz je to.Dok ga ne vidim u prikolici nista mu neverujem.
 
Ove ce godine biti da samo onaj ko nije posijao nece imati kukuruza
Kod mene i oni sto nemaju ni pola lanca zemlje imaju po pola ambara...I to u susnim godinama sta ce tek biti ove.Dolazice opet cigani da me pitaju da doteram krunjac da ga okrune..da se ne muce.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
I taj što nije posejao imaće kukuruza...
Atar veliki, Poljočuvarska služba ne postoji, cena će biti mizerna, tako da neće postojati interes da se obilazi često, i tako, eto, pusti mašti na volju...
Pantelija
Ja imam jutro i samo to jutro, i imam bolji kukuruz od 90% ljudi kod mene u ataru...
Moram otići do njive da slikam, komšija sa desne strane nasledio lanac zemlje pre 10-tak godina i ove godine potrefilo se da je posejao kukuruz, da vidiš koliki je....::sramota::::lose::
E, ON NEĆE IMATI bez obzira što je posejao!!!
Tako da...
Nema nikakve veze koliko imaš, već koliko se trudiš i ulažeš...
On se ne trudi, jer ni jedno jutro zemlje u životu nije kupio i ne zna da je ceni i poštuje, i makar održava, za razliku od drugih koji veoma dobro znaju koliko vredi (košta) jutro (lanac) zemlje....
 
Ako bude 10tona po hektaru prosek u drzavi, Kukuruz ce biti 5dinara.Ljudi treba da znaju da juzno od Beograda prinos kukuruza godinama unazad nije veci od 6-7tona.Mnogi nemaju ni 3tone ali fotografije takvih kukuruza ovde nema.Ja ocekujem posle 10godina prinos od preko 10t i verovatno ce sve to biti uzalud.Drago mi je sto su kukuruzi bas dobri ove godune, lepo je videti dobar kukuruz.Dobra je prilika da se isporobaju vise hibrida u idealnim uslovima.Samo da vreme posluzi, nece biti problema sa prinosom.
 
Ja obaram porodicni rekord ove godine i to sa 9241,jer mislim da posle ovog zahladjenja ni visoke temerature mu ne mogu nista,9911,4717 i 4943 takodje vrhunski.... a o ogled pionira biljke po 4m visoke,sto je za siliranje
Evo jedna slika iz kasne setve,fao 500,setva 29.4
ac11fdc33f4bd30e130d111da4850298.jpg


Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Daj boze da bude 30dinara ali u ovakvoj truloj drzavi, mozes ocekivati samo najgore moguce.
 
Cena ce biti ista kao prosle godine mozda za nijansu manja. Jer mi ne diktiramo cene vec globalno trgovanje. Prosle godine prodao psenicu po 16.5 a i ove isto. Kukuruz po 17din prosle godine mislim da i ove bude oko 16 don.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Pa svi su pricali da zbog suse prosle god da ce ove god cana kukuruza biti 30 din. A kad ono ne moze ni 25 da dobaci. I bio je u rasponu 17 - 21 din. Tako da ako rodi ove god a po svoj prilici da hoce i da ce biti prinosi kao 2014 i 2016 nece sig cena biti 5 din vec biti isto kao i ove. A i manja je povrsina posejana. Pa pogledajte sta se desava i sa drugim cenama poljo proizvoda. Nema tu sad velikih oscilacija. Ali ajde da sve prodje lepo i kako treba i da na jesen svi svoje njive lepo uradimo i da udemo zadovoljni sa punim prikolicama i ambarima i silosima a posle cemo videti sta dalje oko cene.
 
Nazad
Vrh