Kukuruz 2018

Mi sto nismo dobili nista kise u ovoj ogromnoj raspodeli, moze samo da nas izvadi da dnevne temperature ne prelaze 32c a nocne da se zadrze dosta nisko! Tako bi rosa napajala kukuruze da nalivaju ne smetano, jer od dole nema sta da trazi. Dal ce se to ostvariti ili ce nas kosava dokusuriti videcemo...
 
Da ovo su baš dobri uslovi za kukuruze. Rose su jake jer su temp od 12 do 16C a dnevne ne prelaze 30. A nema ni vetra. Za oplodnju i rast klipa je odlično. Mi smo u petak dobili baš dobru kišu i nakislo je dobro. Kukuruzi sad polako uzimaju tu vlagu i guraju u klip. Ali je ne troše mnogo jer ima dobr rose koju on sa svojim liskama lepo pokupi i oko stabla se vidi koliko je to mokro. Ako mu padne ova najavljena u petak-subotu i bude preko 20 l njemu više ne treba do Sv. Ilije ništa više. Naravno uz normalne temprature. A koliko vidim u najavama takve će i biti.
 
Ja ne smem da komentarisem. Lane je bilo kako je bilo,negde je bilo ko u odlicnim godinama,negde nije bilo nista..kod mene u indjiji bi licno imao mozda i 5t po kj al ga sastavila dva tornada pa smo uspeli pokupiti od 3.t do 4t..daleko je zetva,daleko..a do tad ko ziv ko ....

- - - - - - - - - -

Al dasu lepi usevi za ovu fazu,jesu..ne moš' kasti..
 
Moj Pioneer 1114,imao sam bas jak napad plamenca,rijeseno prskanjem.Ledjni atomizer,20 litara vode,gas-maska i udri Pintom.Poprskao 3 hektara tako i sad se treba posteno nahodati da nadjes jednu jedinu bubu,sve pobijeno.Bilo je ekstremno tesko i sigurno nije nimalo zdravo no nije bilo druge.
495908ebd2f0431700d94c93a94707af.jpg
f1ba5ec229a4c467af38660aa37a63f8.jpg
b7d58d6441996b3c78fd71f034c64370.jpg
6d9bd92c9692823cfdd6d946dd3bc435.jpg
036f0a69b3cd3777fec5cb1dd1edd87a.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
...Ledjni atomizer,20 litara vode,gas-maska i udri Pintom.Poprskao 3 hektara tako i sad se treba posteno nahodati da nadjes jednu jedinu bubu,sve pobijeno.Bilo je ekstremno tesko i sigurno nije nimalo zdravo.
Ja sam mislio da sam jedini ludak koji to radi, doduše nikada ne više od jutra izjedna, hvala ti sto si me razuverio :)
Izgleda čovek treba da gleda azumangu pa dobije čudne ideje :)
 
Bili su se razbjezali ali stoka se na susjednim parcelama vratila cim je zagrijalo i pojede svilu komsijama.Kod mene ih i dalje nema a ako se i vrate bice kasno da naprave stetu jer ce oplodnja biti zavrsena.Ja sam prskao osam dana prije kise,sva svila gotovo bila pojedena,cim je bube nestalo kukuruz je izbacio novu a sad posle kisa je izbacio jos,znaci produzava i popunjava klip.Jesam se napatio strasno ali sam spasio kukuruz i dao mu vremena da se oplodi.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Zombi vidim da ti je na tom strnjištu (ako je tvoje) lepo krenuo korov. Hoćeš li ga prskati totalom? Inače jako lepo ti izgledaju kukuruzi.
 
U pravu si,citam raspravu ovdje o plamencu pa i ja nastavio o njemu.Diabrotica je problem,odrasla koja dolazi sa susjednih parcela,larve izgleda da nema jer nisam nigdje vidio ostecenja na korijenu.Nije moja ova susjedna parcela,to je komsijina detelina nije mu bas najbolje ponikla pa zakorovilo.Mnogo se trudim oko kukuruza pa bude i dobar.Duboko oranje,stajnjak i zaoravanje sve moguce biomase (nema paljenja),600 kg Urea po ha + 600 kg 3x16 u sjetvi po ha i 700kg KAN u spartanju po ha,prskanja sva - stitim ga i od svih akrepa (zicnjak pipa,plamenac,diabrotika...).Ove godine ima mnogo kise pa kukuruz koristi sve sto je dobio u potpunosti.Obicno imam preko 12 tona suvog zrna po hektaru kad preracunam posle krunjenja u proljece,2016. Godine sam imao 14 tona od F38 i P9911.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh