Kukuruz 2018

Zašto bi bio najgori ništa to nije jedino ako ima više od 10 % polomljenih stabljika...
 
Pa ako covek kaze mozda su mu drugi kukuruzi bolji ajde da mu verujemo nego da li ima neko u komsiluku gde je taj nakrivljeni kukuruz da je zagrtao kukuruz i kako tamo izgleda ,nebi bilo lose da slikas ako ti nije tesko .Zagrtanje ima negativnih strana ali da je ovaj zagrnut mozda bi stojao sad stojao pravo:ppozdrav:
 
[video=youtube_share;PhnkXnwDG90]https://youtu.be/PhnkXnwDG90[/video]
20180525_110121.jpg

Dkc5031 desna strana nije dobila kalijum od 2011g.Samo sam map bacao
Ovaj levo koji je bio bolji je i nakrivljen
 
Ma nikola ne sekiraj se..meni je jedna parcela lane bila usamljena,okolo sve zito i repa i tako to,i bilo se lepo iskrivilo isto na jednu stranu,i posle mi tu bio najbolji prinos...
Jedini me zezalo jer je bila namenjena za siliranje,pa sam zbog tih krivina odustao,a ovu drugu sam silirao na jednu stranu,jer me mrzelo da prosecam put ma 800m..
 
Isto potpuno kao kod Nikole , jedino što je manja parcela oko pola hektara , najbolji kukuruz naoko a isto se nakrivio , haos . Isto predusjev soja i isto na jednu stranu pa nebi trebalo da je od diabrotice . Vidjećemo.
 
To mi je želja da od jednog lepog dana samo sejem kuk. na kuk. bez posledica i da ne talasam sa 4-5 kulture...:ppozdrav:
 
I moja želja , nešto danas kontam , kolko sam štete zadnjih godina napravio samo što nisam znao kolko je teško potpuno oprati prskalicu . Radim soja-kukuruz , i tek sad mi se javilo od čega su raznorazni problemi bili koji su se javljali tokom godina . Najgore od svega što imam 2 prskalice , trebam samo staru malo popraviti i oformiti jednu za soju , jednu za kukurz . Kakav kreten , mogao sam par novih prskalica kupiti kolko je štete bilo . Mezotrion, mnogo ga koristim , pa laudis, pa kletodim , s-metalohlor ... sve se teško ispira.
 
Danas cu prskati kukuruz laudisom i odloziti prskalicu, a sledeca kultura u 2019oj ce biti soja. Jel i laudis spada u hemiju koja se teze ispira?

Evo ovde su uputstva za pranje prskalice za sve važnije proizvodjače pesticida i važnije proizvode . Na Engleskom je i ima nekih proizvoda koji su u Evropi pod drugim imenom , al može se snaći.

http://www.agphd.com/wp-content/uploads/2015/05/SPRAYER-TANK-CLEANOUT.pdf

Kalisto i Lumaks su jedni od najzeznutijih , a bogami i Kletodimi
 
I moja želja , nešto danas kontam , kolko sam štete zadnjih godina napravio samo što nisam znao kolko je teško potpuno oprati prskalicu . Radim soja-kukuruz , i tek sad mi se javilo od čega su raznorazni problemi bili koji su se javljali tokom godina . Najgore od svega što imam 2 prskalice , trebam samo staru malo popraviti i oformiti jednu za soju , jednu za kukurz . Kakav kreten , mogao sam par novih prskalica kupiti kolko je štete bilo . Mezotrion, mnogo ga koristim , pa laudis, pa kletodim , s-metalohlor ... sve se teško ispira.

Perem prskalicu svaki put kad završim prskanje, nekad i dva put u danu makar prskao i istu kulturu. Kad idem u drugu kulturu onda pogotovo i to jako detaljno. Vrlo bitan posao kojemu se često ne posvećuje dovoljno pažnje. Kupio sam vučenu prskalicu, a nošena (koja je uredna) ostaje za repu baš zbog čestog pranja i oduzimanja vremena zbog istog.
 
Zato su zakon ove prskalice koje imaju sud za pranje, odmah po završetku prskanja se opere prskalica dok se još ništa nije skorelo u njoj. Ako je potrebno onda kući može još jednom oprati i onda ne bi trebalo da bude problema.
 
Nisam nikad imao problem sa nepozeljnom hemijom. Samo treba pravilo pratiti proceduru i ocisti se bez problema. Prskalica mora biti oprana cim se zavrsi sa radom. Ono na njivi ispiranje racunam kao prvi korak i samo dobru stvar da se ispere pumpa i krila. Bure se mora dodatno oprati mlazom vode.
 
Nazad
Vrh