Kukuruz 2018

E kolega evo obecanih slika da uporedimo :dakle na slici je NS5051 ]

Na drugoj slici je deo parcele koji je radjen eliksirom
0mmen.jpg

Da ne citiram ceo post. Razlika se trenutno ne primećuje, ali videćeš na jesen kad udje kombajn, pa nas tada obavesti, jer je prinos najmerodavniji. E sad, verovatno si bacao stajnjak od rogate marve(nisam zapamtio), pa se i zbog toga ne primećuje razlika, a da je pileći, razlika bi bila očigledna.
 
Kod mene 9241 ima da izbaci jos jedan list pa metlica,fali mubsamo kisa i niza temperatura

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Da ne citiram ceo post. Razlika se trenutno ne primećuje, ali videćeš na jesen kad udje kombajn, pa nas tada obavesti, jer je prinos najmerodavniji. E sad, verovatno si bacao stajnjak od rogate marve(nisam zapamtio), pa se i zbog toga ne primećuje razlika, a da je pileći, razlika bi bila očigledna.

Da svakako cu podeliti iskustvo sa vama ,u pitanju je govedji stajnjak i da eliksir neradi videla bi se razlika sigurno pileci je svakako najaci ali nedrzimo puno zivine pa su i kolicine simbolicne

- - - - - - - - - -

Ko da je duvan posadjen , popušićemo jedno jutro .

Pa kad nepusim al kuvani kukuruz volem:ppozdrav:
 
Malo pre obilazio kukuruz sejan nankukuruz uz inkorporaciju force i plus gaucho.Ima larvi dosta na par mesta videonsam uginule u svakom slucajunza sada ne vidim neki efekat.
 
Kukuruz posle 70 l za sat vremena
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Nego sta ce , ja mislim da bi se mnogi menjali posto vecina nije dobila ni trecinu padavina kao ovaj nakrivljeni kukuruz ,nego vidim na prvoj slici postrno posejanu njivu kojoj se smesi kora ,kazi komsiji da zakaci drljacu:ppozdrav:
 
Slikano jutros oko 10 sati malo pre 9l kise koje je dobio. Izmesano preostalo seme od prosle godine namenjeno za dnevno siliranje. Ne pamtim da mi je ovako rano kukuruz uvijao listove. Prosle godine tek pred kraj juna krenuo da uvija listovr
b2d1cda11d3026fa09666612ce5ac043.jpg
d93e9d42d5bdc245a043e89505dc3e84.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Bar si imao padavine da ovoliko izraste, i napravi malo hlad, a takodje da spusti koren dublje u zemlju. Sad ce i tih 9 litara da ga pokrene malo, a kada dobijes jednu dobru kisu, kao da nikakve stete/pauze nije ni bilo.
 
Ovi sto su sejali u maju nije uspeo da izraste za sad ni do pojasa. Mnogo su velike pukotine, na slici se bas i ne vidi. Trebace dosta da padne da bude bez stete. Najveci mi je strah da bude jalovih biljaka. Nek izdrzi da izgura i oprasi klip ma koliki bio. Pa zrno kakvo bude bude.
 
Nazad
Vrh