Kukuruz 2018

Ogled pionira sejan 29.4
b122ce34a69a908058b2d640d9e80023.jpg
1c41cb1900d6c1b59adc80d6f9eee4cd.jpg


Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Kad bi nas usralo jedno 20-30l ovih dana

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Verovatno u jesen nisi ništa zaorao?
Trebao si jedno parče ostaviti bez tog Elixir 16:27:7 radi kontrole, da vidiš kako se razgrađuje.

E kolega evo obecanih slika da uporedimo :dakle na slici je NS5051 sejan u ritskoj crnici 21.4.2018 ,predusev psenica ,bez osnovnog djubriva je desno od razora koji je na sredini slike a leva strana je dobro nadjubrena stajnjakom jesenas pre oranja ,u razoru je sklop losiji i kukuruz je kasnije nikao ali sustina je da nema vizuelno razlike izmedju leve i desne strane to jest bar je ja nevidim.Dakle izgleda da radi posao eliksir iako je kukuruz samo jednom pokisao od setve nije pobegao deo koji je djubren stajnjakom{baceno je negde oko 50 t po jutru lepo zgorelog stajnjaka}
0mupd.jpg


- - - - - - - - - -

Na drugoj slici je deo parcele koji je radjen eliksirom
0mmen.jpg
 
Ono sto mene zanima je koliko se %mapa usvoji,a koliko primer yara ili elixir djubriva u sezoni....konkretno primer fosfora,ako map ima 52%,a elixir 27%,koliko od toga biljka usvoji za vegetativni period,?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ono sto mene zanima je koliko se %mapa usvoji,a koliko primer yara ili elixir djubriva u sezoni....konkretno primer fosfora,ako map ima 52%,a elixir 27%,koliko od toga biljka usvoji za vegetativni period,?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
Ono sto sam ja procitao a stavljale su kolege na forum je da se P iz mapa usvaja postepeno prve god recimo 30 posto pa malo manje sledece itd {nesecam se tacno cifri nezameri} a da je primenom u redove manji kontakt djubriva sa zemljistem i do 100 puta ,tako da se manje i veze za zemljiste a vise je pristupacno biljkama .Nadam se da sam pravilno napisao kolega Dragan18 bi to bolje objasnio ako je raspolozen naravno:ppozdrav:
 
Da , stavljanje u redove je bolje kod problematičnih zemljišta koja blokiraju to hranivo , npr kad ph nije dobar, humus nizak , nki element u debalanasu , vlage ili temperature zemljišta previše ili premalo , i u ranom porastu da korjen biljke prije dodje do tog hraniva , npr ako je 5cm daleko nego da je 30 cm.
 
A koja vrednost ph-a se smatra lošim? Koje đubrivo može ići u redove? Imamo li uopšte na forumu temu đubrenje u redove ili sličnu?
 
A koja vrednost ph-a se smatra lošim? Koje đubrivo može ići u redove? Imamo li uopšte na forumu temu đubrenje u redove ili sličnu?

Pa u temi startno djubrivo je pisano o tome ,a primenjuje se i na zemljistima koja nisu losa jer su navodno{prvi put radim ovako pa kad se uverim onda cu potvrditi ,ili ne}bolji rezultati ovakvim nacinom djubrenja{ako ne vise prinosa a ono isto za manje para sto je danas bitnije nego ikad jer nam je proizvod obescenjen}
 
Jel hoce da izgori od pileceg stajnjaka ako nema kise ??
Moj kukuruz gde je bas djubreno svinjskom osokom se bas uvija tokom dana, sta tu ocekivati jbm li ga. To je jedna od 2 potencijalne njive koje sam planirao da posecem za dnevne potrebe ali verovatno ce ona imati prednost kako stvari stoje
 
Nazad
Vrh