Kukuruz 2018

Ima li sta za poprskati pojede mi kukuruz zuti crv zicnjak,jede da iz zemlje iznutra,busi kao i kukuruz se susi,kad iscupam kukuruz,ima ih i po nekoliko!ako ko sta zna nek napise!
 
Žičar? U kojoj su fazi uzrasta? Možda da ih ošpartaš..... Hemija ne verujem da postoji adekvatna.
 
I ja i Markan smo za 2 dana smazali (oparali) 62-3 jutra, sutra još nekih 17kj ali ja i komšija pošto deran mora u školu.

Zmaj pisao sam o tome šta sam radio ali ponoviću pa kako hoćeš.Ili pred samu kišu ako nije velika parcela oprskati sa isekticidom za inkorporaciju tipa talstar, pirineks... pa da se spusti otrov u zemlju sa padavinama ili prskalica ispred pa špartač za njom da promeša zemlju (inkorporacija na zeleno), ova druga opcija je malo gadna zbog onih na paraču pa sad vi šta rešite a i samo paranje pomaže ali kod tebe je baš žestok (kako pričaš) napad tako da bez hemije slaba vajda, ovako sam ja to rešavao.
 
9911, zemlja iz komasacije predusev žito/suncokret. Setva 4.4. Prskano Monsunom.

2nj9ffk.jpg

Nakon koliko dana smijes spartat da djeluje monsoon? I jesi imao ambroziju i koliko dana je trebala da padne?
 
Ovde je bilo razne trave pošto je tu bilo 4 njive. Nije bilo ambrozije. Neko kaže 2 nedelje neko kaže 3 nedelje do špartanja.
 
Ovde je bilo razne trave pošto je tu bilo 4 njive. Nije bilo ambrozije. Neko kaže 2 nedelje neko kaže 3 nedelje do špartanja.

Što duže to bolje zbog rizoma ako se išlo punom dozom, mada dve nedelje je sasvim o kej, ako nije za dve nedelje povuko u rizom neće ni za tri a svi znamo kakva je muka ubiti rizomca u kukuruzu pa makar se zvao herbicid cunami.
 
Kukuruz je jedno 5 listova,prvo ga napao buvac,poprskam,to sam rijesio,a sad zicar,al bas ga ima!zvao sam zastitara i on kaze da je slaba vajda da ga icim poprskam!neznam sam sta raditi!danas sam mu uradio korekciju,drugo prskanje!kad bi poprskao perfekcionom od basf,on smrdi jako!
 
Uzmi Force u granulama pa zamiješaj sa djubrivom za prihranu , košta ali pomaže . Raširiti motik i po mogućnosti na uvratinama često promiješati .
Inače mnogi brkaju žičnjak i sovicu.
 
A nisi verovao (da na kažem smejao se.... nzm kad nisam video) kad sam pisao da žičar ponekad napada i u kasnijoj fazi uzrasta.
 
Stani,stani,stani nisu se još izjasnili jel su tretirali seme ili ne,i nisam se smejao nigde nego neverujem u te priče da tretirano seme u kasnijoj fazi kukuruza napadne žičar...:ppozdrav:
 
Tretirali ili ne ma mož ga hebat kad dejstvo izlapi do faze 7-8 list. Ja ti kažem da je drugar imao situaciju da mu je u Junu počeo nestajati kukuruz. A toliko dugo ne drži nijedan "tretman" a da ne divanimo o Sonidu. Davno bilo al je istina.
Čirs mejt! Odnosno :ppozdrav:
 
Jesam tretirao sjeme!njivu radim u arendiju,pa sam tretirao!nije ga dirao dok je nicao,al je zato sad navalio
 
Koliko dana posle prskanja mezotrionom mogu u spartanje? Pitam zbog zemljisnog delovanja.
Oprskao pre desetak dana sa 250g/ha Kalista, naredna dva dana bilo lepo vreme a onda palo 30l kise iz nekoliko navrata u 8 dana.
Kukuruz je sada preko kolena.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Evo i ja da javim rezultate,sve kukuruze sam radio sa mezatronom,terbisom i motivelom,mogu slobodno da kazem da sam prezadovoljan,apsolutno nista nije prezivelo
 
Nazad
Vrh