Kukuruz 2018

Kukuruz oprskan 02.05. lentemulom i nikonom (bio u 4 i 5- om listu) juče ga obišao i primećujem da se nekako iskrivio, verovatno posledica lentemula
Interesuje me da li će da se oporavi i koliko to može da utiče na rod
Kiša nije pala kako treba od uskrsa
 
@markojx koliko ti ima listova kukuruz? Napisao si da si prskao Banvelom, koji je registrovan za 5 listova, a cini mi se sa slike da tvoji imaju 6, mozda cak i 7 neki....:/
 
Drugarov kukuruz, mislim da je neki iz fokus palete. Prihranio ga je ciklonom pa ima malo izbeljenu frizuru.
37adb341056b9aae2a318654ac342402.jpg
 
imaju 6 listova ali ima gde ima i sedam listova zato sam isao malu dozu 0.25 l po hektaru ima poneka lipica ili abutilon da potpomogne siranu da je zaustavi ,nisam celu njivu prskao po 12 redi sa krajeva i kroz sredinu tu su mi umetci posto sejem u krug,ostatak njive prelazim samo siranom 1 litra po hektaru ima poneki sirak da se ne semeni
 
Aham, pitam posto je moj kukuruz slican tvom 6 lista, sedmi se nije skroz izvio, ne zna kako se to i racuna....kao pola valjda....koristio bih i ja nizu dozu Banvela onda, ne uzimaju mi se ti papreno skupi preparati za do 8 lista posto je samo korekcija samoniklog suncukreta u glavnom. Predlozio mi je neko intermezzo... ::pomoc:;
 
jbg neznam sta da ti kazem ja odem kod zastitara koji prodaje hemiju kazem mu sta ima od korova i na mi da savet i proda mi hemiju ja uvek trazim skuplju ona mi proda jeftinu ,kaze mi da skuplju hemiju cuvam kao zadnji adut ako bude trebala korekcija ,medjutim do sada nije moralo radim po njenim savetima i imam za sad cistu zemlju a nekosta me puno ,cak mi je rekla da idem 0.5 litre po hektaru Banvela odnosno ja sam uzeo Agrodimark kopija banvela medjutim nemam puno korova a i veliki kukuruzi isao sam pola od te doze ,tako sam isao prosle godine i bile su ciste njive a kukuruzu nije nista bilo nadam se da ce i sad biti ok
 
Koliko kg uree smem da rastopim u 400 l vode, za folijarnu prihranu kukuruza u 8 listu je?400 litara po hektaru.
 
Meni je niklo oko 70 posto kukuruza.mislim da je do semena i do nedostatka padavina.kako je vama nikao?
 
Nazad
Vrh