Kukuruz 2018

Nikao P0423 i P0362, sejan 17.04. 7 dana mu je trebalo da izadje. Za vikend prskanje u planu i to Adengo ili Camix.
 
Malopre odem da obiđem kukuruz, AS 72, lepo izlazi ali ga napale neke sitne crne bubice, grickaju vrh lista, pretpostavljam da je pipa ?
Da propratim još koji dan ili da prskam insekticidom ?
 
Momo ja s mojim ravnjačima uradim tako oranja da su stvarno lepo složena i njiva je stvarno ravna. Mada bih biše voleo da je džombastije i neravno pa da onda kasnije pređem jednom tanjiračom a da mraz posle uradi svoje. Mesec dana pre setve, ako vreme dozvoli, pređem jednom spremačem i idem malo dublje. Kasnije dan dva pre setve pređem još jednom plitko spremačem ili lakom drljačom i ok je. Nije kao kod vas da je sitna prašina ali sam zadovoljan. Vlage ima dovoljno, seme se lepo zatrpava i dobro nicanje bude. Možda i ima nekih grešaka u ovome ali meni nije loše.
 
Sve ja to Momo razumijem. Tanjiracu uopste ne koristim. Oranje je toliko tvrdo kao da nije jesenjsko, , stanje je katastrofa. Kod mene je 95% njiva u brdu. Jutros sam jednu parcelu odradio za silazu, i jedino u njoj ima vage, i tako se lako i fino pripremila, a ovo ostao sve suvo..
Jedno nerazumijem zašto toliko čekate sa sjetvom.Brdo se moglo pripremati odmah poslije vaskrsa.Razumijam da ima puno količinski al kreni ranije.Ja krećem odmah početkom aprila ako vrijeme dozvoljava i do 20. završim.Ova godina je baš nenormalna po pitanju vremena al stiže se.Evoi ja sam juče rođaku radio proljetno samo se praši i ostaje busen nije za raditi a tek kako će kukuruz nicati ako kiše nebude.Moji su sijani 14 pa nadalje imaju dva lista.
 
f6afb70b6b3b042e0ca747c38c1cd302.jpg
2577d641b450873e5f26a342e56cf0fb.jpg
9db5357d8b2e6da7c034cba4fc5615f8.jpg


ZP 606 sejan za berbu u klipu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas cale obilazio,sedmi dan od setve dkc 4717 i 4943 niklij sutra da obdjem jos pionir....
 
Moji kukuruzi nikli svi. Imamo jedan tajni hibrid od kojeg ocekujem puno puno. Uslikacu pa kacim slike.
 
Red kukuruza kopan u duzini od metar-dva i svo seme vadjeno napolje,pojedeno,jel fazan ili mozda wild :svinja: ?.Na dve parcele mi ovako ,na ne bas malo mesta :(.
 
Ah,pogresno sam napisao onda,ipak su rupe u pitanju,gde god je bilo seme.Eh jeb.. fazani,imam i lisicu na jednoj od tih parcela,izgleda nema vajde od nje.
 
Nazad
Vrh