Kukuruz 2018

Ja ove godine smanjujem repu, suncokret, a povecavam kukuruz, cak cu i duplirati kukuruz na kukuruz na nekim parcelama, pa sta bude...
Bice Pioniri i DKC, razmak na 21cm sve fao grupe koje ce biti od 400-600, sve kao i ove godine kada sam pukao.:haha:
A diabrotika?:osmeh:
 
Par hibrida od Zp-a izbacujemo, ostace samo ZP - 427 i ZP - 366, vise ce sl.god ici KWS Konfites, dao najveci prinos 3200kg/ha setva na 22cm, i ako Bog da radicemo Pionirov ogled

Jesi li se zabunio kod prinosa? Kod mene je BC306 ove godine dao prinos cca 11 t/ha, a prošle oko 8 t/ha, jer je bila slaba klijavost.
 
Sto rece Kris nazalost nije se zbunio, to je cak I dobar prinos kakvih je sve bilo. Nazalost bez vode ni korovi nisu nicali.
 
Jesi li se zabunio kod prinosa? Kod mene je BC306 ove godine dao prinos cca 11 t/ha, a prošle oko 8 t/ha, jer je bila slaba klijavost.

Kolega @Kris lepo rece, nisam se druze zbunio. To je realnost ove god, jedino me je on koliko toliko spasao sa tim prinosom. Zp se uhvatio prosek 2075kg/ha
Tebi svaka cast na prinosu, bogat si covek.
Prosle god sam i ja imao prosek od 10t/ha, ove pojeo vuk magarca. Ali sta ces, glava gore i vozi dalje :ppozdrav:
 
ove godine

--pioner P0412 > od 6000 kg - 9500 kg vlaga 15,4 % prosek
--ZP-600 > od 4000 kg - 8000 kg vlaga 16,1 % prosek
--ZP-434 > od 3000 kg - 6500 kg vlaga 14,9 % prosek
ostali nisu vredni pomena
najmanji prinos je bio 1904 kg po hektaru ali to su njive kasno uzete pa orana smolnica u prolece i malo vise travno

ove godine PROSEK - 5100 kg na 17,6 hektara sa prosekom vlage od 15,7 %

SLEDECE GODINE

--pioneer P0412-- dve godine sejan i odlican za sada
--ZP-600-- konstantno dobar vec 5 godina i medju najvecim prinosima i za berbu i za vrsaj
--ZP-434-- sejem zbog setve zita a i na losijim parcelama i ekstra zadovoljan njime

Zppf.jpg
[/IMG]

ZP 600 od ove godine
 
Smanjujemo kukuruz ove godine. Plan je da sve ide u čardak, tako da računamo na domaće kuće iz fao 600 grupe. Ako ne bude zimske vlage na 24 cm u redu. Ako bude onda na oko 22.
 
Blago povecanje u odnosu na ovu godinu, i u susnoj 2012 i u ovoj godini je odneo pobedu nad sojom. Ostajemo verni ZPu i ulazi za probu DKC.
 
Ostajemo verni Pioneer-u i Dkc-u. Biće posejana trećina površina kao i prethodnih godina...
 
Pioneer,jer se bolje pokazao u ovoj i predhodnih godina...i na jednu parcelu arende focus ultra hibrid,molim za preporuku!
 
Opet oko 90 lanaca, pa kako bude, jebes ga. Pionir standardno i vracam malo kws i dkc opet za probu na par lanaca.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Za sledecu godinu u planu je oko 15 ha pod kukuruzom kao i do sad.Povrsine pod psenicom sam smanjio na 5 ha i sejacu je samo na parcelama gde ide suncokret zbog plodoreda,a povecavam povrsine pod sojom koja je kod mene odlicno iznela ovu godinu sa prosekom od 2t/ha.Ove godine mi je prosek po Ha bio slican kao kod Dragana oko 5t/ha.Najlosije su mi se pokazale ZP 300 i 400 grupe zrenja(341,366,427,434) sa svega 2t/ha i kod mene su zavrsile karijeru za vjek vjekova.Najbolje sam prosao sa 500 grupom zrenja(548,555,560,600) prinos je bio od 5 do 8t/ha.Pored Zp-a sam imao Pioneer P1114 i Po704 i nije mi se nesto izdvojio po prinosu u odnosu na Zp fao 500.Za sledecu godinu jedan deo povrsina se opet zauzeti Zp hibridi iz fao grupe 500 takodje i Pioneer iz iste grupe zrenja i po prvi put planiram da ubacim DKC u proizvodnju.Na mom terenu se DKC slabo seje Pioneer je dominantan od stranih semena .Ove godine pored moje parcele sa Po704 je bio posejan kod komsije DKC 5222 i dao je za skoro 1t bolji prinos.Nadamo se da ce sledeca godina biti normalnija od ove.:ppozdrav:
 
Ocigledno forumasi sa prinosima preko 4t/h su imali najznačajniju agrotehničku meru- kišu. Kod mene za sada znam da za klip sejem Kerbanis. Za zrno se jos nisam odlucio, verovatno pionir, dkc i kws konfites.
 
Agrimaks hibridi ; Zbog ekstremno lose 2017. godine i katastrofalne suse koja je pogodila skoro citavu Srbiju, nasa kompanija kao drustveno odgovorna, odlucila je da u okviru svojih mogucnosti, pomogne poljoprivrednicima koji su nastradali od ove elementarne nepogode. U sezoni 2018 odlucili smo da dva nasa vrhunska hibrida ponudimo po AKCIJSKOJ CENI znacajno nizoj (MP cena ce biti oko 2400 din, zavisno od distributera) od redovne prodajne cene. U pitanju su hibrid ZONA (FAO 420, netretiran insekticidom) i BLAST (FAO 600, tretiran insekticidom FORCE 20 CS). AKCIJA ce trajati dokle god traje interesovanje nasih cenjenih poljoprivrednika.

24522588_153810012043701_5279992842469507072_n.jpg










 
Nazad
Vrh