Kukuruz 2018

Znači dobar 3023,kakav ti je 6102 u odnosu na dkc i koji dkc si imao?
6102 nije moj ,skidao sam komšiji u zrno,rekao sa sve je tu 200 kg +-,a imao sa 4943,4717,5068 koji više neće kod mene(odn.ide dogodine jer mi ostalo semena za 3 frtalja jutra),samo 4943 i 5031 a 17-ska ako nema ništa drugo.
 
Juce zavrsena zetva kukuruza i sinoc uneseno sve do 1 ujutru.Dvije parcele sa 1.3ha ukupno dale oko 17 tona zrna. Nikad vidjen prinos u mom kraju.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Nije moja duvaljka a ujutru ide drugom na koristenje pa je moralo da se goni dok ne zavrsi.Gotovo su mi otpale i ruke i noge od kante,samo jednu prikolicu istovario kroz siber a 4 bile iskipane...Duvaljka jutros u 5 otisla dalje.Tako je to kad nemas svoju masinu.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Pozdrav..da se I ja pohvalim :osmeh:
U nedelju sam skidao kws konsens ,sejan negde 10 aprila na 26cm,baceno oko 120kg 3x15 po kj.
Prinos negde 6.5-7t po jutru, definitivno najbolji prinos za ovu godinu. Kws I sledece godine obavezno :bravo:
 
u jesen ,pod zimsko oranje .
Danas skontao da je trebalo jos malo baciti ,nosio da prodam jednu prikolicu i izmerili mi hektolitar 68. Puna kikinda dupke 4tone a inace ima 4200-300 kad je dupke.
 
U proleće ili u jesen 3x15?

У јесен под орање, никако у пролеће, јер ће храна за биљку бити близу површине, а самим тим и његов коренов систем ће се ту због те хране највише развијати, уместо да иде у дубину.
 
Markokg1982,
hvala na informaciji. Ja do ove godine u životu (u 65-oj sam) nisam imao tako dobar prinos. Išao sam na gusti sklop i dobru gnojidbu (zaoran 0-20-30, u sijačicu 3x15 i dvije prihrane ,ješavinom kana i uree). Izgleda da sam dodao malo previše u prihrani jer je kukuruz bio iznad prosječni visok sa tankim stabljikama.

Debelaladovina,
to je približna količina suhog zrna. (dobiveno matematički). 1 kubik klipova, ovisno o sorti, daje od 410-440 kg zrnja relativne vlage 14%.
 
Marko jesi li merio dubinu ovih tvojih stranica sa nastavcima? Neznam da li me oko vara na ovom ekranu ali čini mi se da su metalne stranice malo pliće nego standardne. Ja imam baš dobre drvene nastavke ali jedva dobacuju metar visine a metalni deo je 40 cm
 
Evo cardaka na brzinu prepravljenog u silos za zrno. Ukupno 3.8m visine zrna u njemu i jos oko 3 tone u garazi,nisam mogao vise u cardak jer je zica isla do 3.9m samo a nisam imao kad da se penjem gore i odbacujem zrno. Dakle Pioneer P1114 sijan na 18-19cm polovinom Aprila na ukupno 2.4 hektara a u zrnu je skinuto malo vise od 2.2ha jer je nesto potroseno u zeleno a sve njive bile pripremljene za berac,obrane uvratine i 2 reda kroz sredu i to je samljeveno u klipu. U silosu je sad nekih 30 tona + 3 tone u garazi+sto je ranije probrano i potroseno,racunam da bi imao 35 tona sa 2.4 ha da je sve skinuto u zrnu (pretpostavljam da je hektolitar 0.7).

Mislim da ovakav rod vise necu dozivjeti.
52f87c3a75cdcdd8eca36ac7d52bf3b7.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
1m3 kukuruza u klipu je oko 500kg. Okrunjenih ovih 500kg je oko 430kg. Znaci ako ja na prikolici imam 6,6m3 kukuruza x 430kg = 2800kg kukuruza u zrnu na ovih mojih 30 ari povrsine.
~4400 кг зрна по кј. Моја рачуница.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh