Kukuruz 2018

Skinut DKC 5830 sa jedne parcele u klipu cisto da se ne prekida tradicija.. Nikad ranije branje i nikad bolji prinos.. cisto da napomenem da smo poslednju kisu dobili pre mesec dana a od tada 10 litara iz 4 puta, pre toga je bila i vise nego redovna.. sejano oko 11 aprila na 21cm.... sklop idealan

IMG_20180816_151359.jpg















 
Danas dobio rezultate vlage. Zp 606 30,6 a kws konsens 27,7. Molio bi da mi zeljkoo, posto ima iskustva a i oni koji isto imaju sa ovim hibridom kws-a, da li se kruni pri branju ako mu spadne jos vlaga. Cele sl nedelje najavljuju temp 32-35C pa ce sadasnja vlaga sigurno dosta da padne dok ne pocnem da ga berem. Mozda i sl vikenda probam da obidjem par krugova sa vratinama i pripremim njivu. Inace sejani su zajedno 13.04.
 
LTZ ja sam ga imao par godina i vodi racuna da se ne presusi jer hoce bas da se kruni ako ga skidas beracem. Bas lepo bude zrna u bunkeru. Kao da on i 600 brze otpustaju vlagu od 606. Bar je kod mene tako bilo.
 
Hvala na savetu, cim vlaga dodje izmedju 25 i 27% berem, a mislim da ce to biti vrlo brzo.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Danas dobio rezultate vlage. Zp 606 30,6 a kws konsens 27,7. Molio bi da mi zeljkoo, posto ima iskustva a i oni koji isto imaju sa ovim hibridom kws-a, da li se kruni pri branju ako mu spadne jos vlaga. Cele sl nedelje najavljuju temp 32-35C pa ce sadasnja vlaga sigurno dosta da padne dok ne pocnem da ga berem. Mozda i sl vikenda probam da obidjem par krugova sa vratinama i pripremim njivu. Inace sejani su zajedno 13.04.
Dobar je Konsens za branje, vrlo malo se kruni, sacekaj da mu jos padne vlaga i beri.Okaci sliku obavezno kada oberes, zanima me kakav je ove godine.
 
Ako budes cekao da mu jos padne vlaga krunice se 100% ja sam imao Konsens i cim padne ispod 27% vlaga kruni se tako da ja ne bi vise cekao nego bi ga brao na dvoristu dva dana da odlezi i tovario u cardak.
 
Kako se kukuruz koji vidim sa asfalta u okolini menja iz dana u dan vrlo je moguce da cemo da ga vrsemo u slicno vreme kao prosle godine samo ce ga biti vise.
 
Nazad
Vrh