Kukuruz 2018

ja sam pravio pre par dana o armaturne zice 5 mm.sasvim dovoljno.spojio sam dve i dobio krug od 3,8 m.u precniku,stalo je 5 prikolica.
 
Evo cardaka na brzinu prepravljenog u silos za zrno. Ukupno 3.8m visine zrna u njemu i jos oko 3 tone u garazi,nisam mogao vise u cardak jer je zica isla do 3.9m samo a nisam imao kad da se penjem gore i odbacujem zrno. Dakle Pioneer P1114 sijan na 18-19cm polovinom Aprila na ukupno 2.4 hektara a u zrnu je skinuto malo vise od 2.2ha jer je nesto potroseno u zeleno a sve njive bile pripremljene za berac,obrane uvratine i 2 reda kroz sredu i to je samljeveno u klipu. U silosu je sad nekih 30 tona + 3 tone u garazi+sto je ranije probrano i potroseno,racunam da bi imao 35 tona sa 2.4 ha da je sve skinuto u zrnu (pretpostavljam da je hektolitar 0.7).

Mislim da ovakav rod vise necu dozivjeti.
52f87c3a75cdcdd8eca36ac7d52bf3b7.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk

Jel ce skoditi sad preko zime kad naveje kisa i sneg?
 
Gore iznad kukuruza ću obmotati paropropusnu foliju, bolje nego najlon i tako ću spriječiti da vjetar kišu i snijeg direktno nanose na kukuruz. Što se tiče strana, kažu da neće škoditi što nakisne jer će se osušiti spolja. Valjda je tako jbga.
 
Javices mi rezultat kad budes poceo da ga praznis kako izgleda. Jer takav kos imam i ja, a stoji mi vec 7god prazan poceo vec da krodira, jer radimo u zrnu, predajemo
 
Ova suša samo komplikuje stvari. :osmeh: Nit' može orati, nit' može sačuvati kukurzovinu. Danas videh da mi je još jedna parcela sa kukurzovinom upaljena. Džabe sam kupio ureu... :sjasi:
 
Kod nas ove godine Pajdaš najlošiji sa prinosom a nekada je bio u top 10.Nisu hteli da ga primaju na silos,navodno se bune izvoznici jer se crveni kukuruz ne traži već samo žut.
 
Nisam ni ja oduševljen prinosom...

1.5 jutro, nekih 7 tona.

Doduše, nije ni dobio nešto previše.
300-350 kg/ha 15-15-15, 100-150 kg UREE i u kultivaciji 100 ili 150 kg KAN-a, ne sjećam se točno više.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh