Kukuruz 2018

Jesi ojacao stubove? Vudim da su neki stavljali lanac kao na prikolice.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Stavili smo na svaki drugi stub al bespotrebno jer su mi kotarke utegnute kao pracke. Inace ne punim vec 3god. jer imam podno sladiste za 250t.
Kod nas kukuruzi polako ali sigurno podgorevaju, valjda ce u ovoj turi pokisnuti, bio bi red :kisa:
 
Moze on da ima idealne vlage non stop,ako nema azota dovoljno dzaba mu sve.Samo sam cekao da neko spomene podgorevanje,kod nas se to moze videti na dosta parcela u ataru ,i kod mene na jednoj takodje,nema drugog objasnjenja po meni nego manjak azota,i sami listovi skolski to prikazuju.Vlage u zemlji sigurno da ima ,mozda ne idealno,ali bar kod nas to podgorevanje od dole se moglo videti jos dosta ranije,tj nakon onih obilnih kisa,stoga vlaga tu nije bila problem.
 
Sada ste me zaintrigirali, moram da odem, da obidjem svoje parcele, a nisam hteo da idem u atar do skidanja suncokreta....:ppozdrav:
 
Mene junio terao da ga vodim do njive i rekoh ajde dkc je najblize,i samo mogu da kazem da je ova godina najvise odgovarala fao grupi 400,sto se mog dela tice.... tacno sve njive bez obzira na semensku kucu koje znam da su fao 400 najlepse izgledaju,a znam provereno gde je sejan i fao 500 i 600

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nama Bosancima se svi čude što u prosjeku za kukuruz idemo sa 150 do 200kg čistog azota po ha . Recimo ako je urea oko 350 do 400kg po ha . Al zato sad nema problema da izgubi gorivo . Inače još je rano a bogami ima svega u kukuruzima . Generalno svi izgledaju savršeno al kad se bolje pogleda unutra ima već loma od plamenca , ima nekih novih bolesti na listu što dosad nisam vidio , a ima i crvenila , što kod nas dosad skoro i da nije bilo .
 
Ljudi mi smo dobili od pocetka maja do sad 100l kise,nije malo al nije ni neka cifra da se ocekuju rekordi,u zadnjem talasu dobili smo oko 15-17l,tako da ako sad do pocetka avgusta dobijemo nekih 20-30l onda mozemo da se nadamo dobrom rodu i kasnijim fao grupama,ovako za sad do fao 400 je dobar potencijal

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Raspustio kosu ko' vila Ravijojla...
5a66389629a5fa2f203ccdaaa430da83.jpg
 
I kod mene na dkc mnogi zaperci imajuu klipove

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Dal je moguce? Kod nas taj potez zvani Ferdinski put lezi voda?

Dodio je u zadnjoj turi taj kranji deo naseg atara izmedju Vladimirivca I Padine, al tamo nasi ljudi vise nemaju zemlje u vlasnistvu, tamo je jos PIK-ova zemlja I drzavna. Glavni deo atara kisu nije video u junu I julu, sve po neka litra povrsinski.
Tako da kod nas kukuruzi posgorevaju iskljucivo zbog nedostatka vlage a ne zbog nedostatka azota I ostalih zajebancija.
 
Nama Bosancima se svi čude što u prosjeku za kukuruz idemo sa 150 do 200kg čistog azota po ha . Recimo ako je urea oko 350 do 400kg po ha . Al zato sad nema problema da izgubi gorivo . Inače još je rano a bogami ima svega u kukuruzima . Generalno svi izgledaju savršeno al kad se bolje pogleda unutra ima već loma od plamenca , ima nekih novih bolesti na listu što dosad nisam vidio , a ima i crvenila , što kod nas dosad skoro i da nije bilo .
Druze kako se taj kukuruz ponasa u susnijoj godini ili nedostatku padavina? Meni se cini da prosle godine gde je iso san u spartanje plus uree predsetveno u odnosu na onaj gde je bila samo urea predsetveno vise podgore,tj brze i manji prinos je tu bio

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Mene taj neki subjektivni, proročki osećaj ne vara već koju godinu. Dobio kukuruz proletos 200kg po KJ uree pa nek pije i jede. Dogodine mi nešto smrdi da ćemo opet pabirke slikati.
 
Nazad
Vrh