Kukuruz 2018

Kad kod je rodio rekordno ,ja sam najbolje prošao,2016 kukuruza koliko hoćeš cena 17,5 din iz čardaka, prošle godine ga je bilo upola manje , cena 18,5 din takođe iz čardaka, tako da su tui stvari sasvim jasne.
 
Ako ne rodi onda nemas cemu da se nadas uopste ovako makar postoji nada da ce uz normalan rod biti donekle ok cena
 
Izgleda da jesu. Nego nemaju vremena da pišu, lopataju kukuruz zbog velike vlage... :haha:

Juče sam malo obišao kukuruze. Zaista izgledaju odlično, ranije fao grupe sejane početkom aprila obećavaju izuzetan rod, samo da stigne do ruke kako treba što bi rekli. Ja o prinosu govorim kad mi prikolica udje u dvorište.

Što se tiče one priče da će ove godine imati kukuruza svako ko ga je posejao, apsolutno nije tačno. Ko nije zaštitio od korova kako treba, a takvih domaćina u mom kraju ima dosta, tu nekog prinosa neće biti. Proguta ih trava.
 
Kako kaže član Momo Šarić neko se bavi poljoprivredom a neko rudari.Kod nas ima ko nije imao kukuruza ni 2014 godine a svi znate kakva je to bila godina.
 
Već duže vreme pratim ovu temu i gledajući vaše slike i komentare, primećujem da se većina od vas nada odličanom prinosu i dobroj ceni za ovu godinu što i ja iskreno očekujem pošto imam i ja malo zasejanog kukuruza.
Ali imam savet za većinu od vas.

Možda je vreme da se prebacite i na temu "Investicija u privatne silose, susaru i vagu" i razmislite šta da radite sa vašim prinosima ukoliko bude stvarno rekordna godina.
Nemojte misliti da pravim reklamu za moju firmu, (onaj ko je imao priliku da me upozna to može i potvrditi) nego još uvek radim na tome da bez zatvorenog ciklusa u ratarstvu nema zarade.
U Italiji,Francuskoj, Poljskoj itd skoro da ne postoje gazdinstva sa silosima ili čardacima bez sušare. Kod nas je to još uvek naopako.

U svakom slučaju i ove godine ću se naslušati komentara tipa: I ove godine sam im dao pola sušare zbog vlage ili Ovo je poslednji put da me ucenjuju.
 
Već duže vreme pratim ovu temu i gledajući vaše slike i komentare, primećujem da se većina od vas nada odličanom prinosu i dobroj ceni za ovu godinu što i ja iskreno očekujem pošto imam i ja malo zasejanog kukuruza.
Ali imam savet za većinu od vas.

Možda je vreme da se prebacite i na temu "Investicija u privatne silose, susaru i vagu" i razmislite šta da radite sa vašim prinosima ukoliko bude stvarno rekordna godina.
Nemojte misliti da pravim reklamu za moju firmu, (onaj ko je imao priliku da me upozna to može i potvrditi) nego još uvek radim na tome da bez zatvorenog ciklusa u ratarstvu nema zarade.
U Italiji,Francuskoj, Poljskoj itd skoro da ne postoje gazdinstva sa silosima ili čardacima bez sušare. Kod nas je to još uvek naopako.

U svakom slučaju i ove godine ću se naslušati komentara tipa: I ove godine sam im dao pola sušare zbog vlage ili Ovo je poslednji put da me ucenjuju.

Da to je svakako jedna od opcija ali i kosta puno,svako ima u dvoristu po neku kotarku a i u komsiluku ima sigurno mozda bi se trebalo vratiti na branje u klipu {kad se svedu racuni ipak se isplati}:ppozdrav:
 
Netreba biti zadovoljan ,treba samo pritisnut kukati dalje. Treba nam jos jedna dobra kisa oko Ilije i onda sunce i suv septembar da otpusti vlagu i da kipujemo na gomilu . Sta ce nam silos.
 
Da to je svakako jedna od opcija ali i kosta puno,svako ima u dvoristu po neku kotarku a i u komsiluku ima sigurno mozda bi se trebalo vratiti na branje u klipu {kad se svedu racuni ipak se isplati}:ppozdrav:

slažem se i razumem to što ti kažeš. Ali ti mi reci da li su 10.000 evra veliki novci , i ako jesu, zašto 90 posto ljudi koji imaju sušare razmišljaju da nabave veću?
Mogu vam dati prime dečka koji je prošle godine uzeo sušaru, a znamo kakvo je vreme bilo, i prezadovoljan je uštedom . On je već ove godine isplaćuje u potpunosti

- - - - - - - - - -

Netreba biti zadovoljan ,treba samo pritisnut kukati dalje. Treba nam jos jedna dobra kisa oko Ilije i onda sunce i suv septembar da otpusti vlagu i da kipujemo na gomilu . Sta ce nam silos.

Da.
To su mislili i ovi sa žitom pa su dolazili kod mene kukajući da im ja sušim jer je žito prolijalo a sušara nigne u okolini.
a da ne pričam o onima koji nikad nisu sušili pšenicu pa sad navrat i nanos morali da suše
 
Nemoj ti misliti da ljudi aktivni u ovoj temi ne znaju blagodeti posedovanja sušare. Voleli bi mnogi da je imaju, ali ima toliko drugih stvari u koje treba investirati. Šta će ti sušara ako nemaš prostor za skladištenje.


Znaju ljudi šta će sa svojim prinosima, ne moraš ih ti savetovati. Ispada ti post klasično reklamiranje.
 
I mi isto "nebi" da se ti reklamiras, barem dok ne platis oglas na ovom sajtu. :off_topic:
 
Nemoj ti misliti da ljudi aktivni u ovoj temi ne znaju blagodeti posedovanja sušare. Voleli bi mnogi da je imaju, ali ima toliko drugih stvari u koje treba investirati. Šta će ti sušara ako nemaš prostor za skladištenje.


Znaju ljudi šta će sa svojim prinosima, ne moraš ih ti savetovati. Ispada ti post klasično reklamiranje.

U pravu si Darko. Ali ima samo jedan problem. Mi smo svi mnogo pametni i znamo sve, a posle nam je kriv k***c što izvozimo
Poljske breskve, Bosanske maline, Grčke kajsije i tako dalje. I lepo sam napisao IZVOZIMO pa su nam uvek krivi neki drugi kad tog izvoza nema ili se naša roba ne otkupljuje. Tako je i u ratarstvu.
Što se tiče mog reklamiranja, već sam napisao da za to nemam potrebu, već se trudim da pomognem onima koji to shvate na pravi način

- - - - - - - - - -

I mi isto "nebi" da se ti reklamiras, barem dok ne platis oglas na ovom sajtu. :off_topic:

U pravu si.
Samo moraš naći jednog i kažem jednog čoveka u Srbiji kome sam naplatio savet ili uslugu ( a ima ih dosta koje me zovu i u 12 sati noću kada krene sezona sušenja) pa posle nastavi

- - - - - - - - - -

pošto vidim da nekom smetju moji komentari, zamolio bih da razmisle kako to da su i sušare ušle u sistem za podsticaje u poljoprivredi i čudna stvar baš kad sam ja krenuo to da radim.
ne verujem da je onima koji su nabavili sušare smetao povraćaj od 50% i nisam taj koji je dizao cene zato što država dale pola
Čudna stvar
pozdrav svima
 
Nije svaka godina i jesen toliko kišna da kukuruz ne može da spusti vlagu. Sa 17% može prilično da stoji. Ja ga čak skladištim i sa 19% i stoji do februara-marta bez problema. Imam prostora kod kuće za 300 tona robe.

Mnogi u Vojvodini imaju problema sa malim dvorištima i nemaju prostora za izgradnju skladišta. Prošla godina je bila katastrofalna, ljudi se još nisu i s obzirom na cene i neće tako lako povratiti.

Podna skladišta, silosi, šupe, pa onda razmišljanje o sušari.


A što se tiče kukuruza, hibridi ranijih fao grupa namenjenih kombajniranju sasvim lepo otpuštaju vlagu. A to što mi hoćemo da posejemo fao600 i da ga u kišnoj godini krunimo i da sa njim nemamo problema, to je naš problem.
 
Za ranije fao grupe je po meni dobra stvar imati susaru,skines ranije prosusis i mozda uhvatis bolju cenu...
Kukuruzi obecavaju ove godine,ali nece svi imati rekorde,i nisu svi ni zastitili,ni nadjubrili kako valja....

Darko tih 300t na lageru zvuci super:bravo:,trenutno imam za oko 100t ali bi to znacilo da popunim svaku rupu u dvoristu,pristojan lager mi je za oko 50t ....Razmisljam ozbiljno o silosu ili bar o supi za skladistenje,..

Radisa@ apsolutno se slazem da bez zatvorenog ciklusa nema adekvatne zarade,zato tezim da proizvedem hranu i prase,da utovim i da prodam meso,dakle od nive do mesare:ppozdrav:
 
Ja nisam napao nikog nego samo kazem da su i ljudi malo lenji i da su kotarke dobre samo treba malo truda a nemam nista protiv silosa i susare ,ko moze svaka cast:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh