Kukuruz 2018

Pozdrav ljudi. Jel zna neko sa koliko vlage moze kukuruz da se skladisti u dzambo vrece ? probao sam da berem ,prosao dva reda i jako se kruni ,sigurno 5% ako ne i vise.
Pa sam planirao da ga okrunim ,i sipam u vrece preko zime . :D

Ja juče okrunio punu prikolicu kukuruza u klipu "malu Dubravu", i napunio jedan džambo džak....
Ima preko tonu zrna...
Krunio se fantastično,ko da je Februar naredne godine,a ne skidan pre nedelju dana. ...
Vlagu ne znam,ali garantujem da neće biti ikakvih problema...
 
@dobrodol hvala na odgovoru ..
Malopre merio vlagu ,16.5 kws konsens je u pitanju .
Moracu jos malo da sacekam barem do 14.5
 
Уф уф, лепо су скинули. Мом буразеру на 98 метара за влагу 16,1 скинули 17 метара...срећа свака следећа тура је била све мања са влагом.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
У приципу да....треба пробати.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Позајми, ако неко има.....а ватра је из пакла изашла

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nikola ako se dobro sećam imaš vogela obrtača, ne znam kako ti je sa njim, ali ja sam bez problema sa 757 zaoravao kukuruzovinu isto što je radio Lexion 8 redova.
 
Danas ovrsio 1ha, 12.8t/ha plativog, vlaga je bila 14.2% i skinuli su mi 500kg na troskove susenja.

Na jednom redu više od jutra imao sam 7.7xx kg sa vlagom 14,33% Odbili su mi 481 kg, za naplatu 72xx kg. Na sreću to je bila poslednja tura koja je jedina imala odbitak sve ostalo je prošlo ispod 14%
Tablice odbijaju od života::lose::
 
Mi smo danas konačno završili za ovu godinu sa našim kukuruzom... Prinos je fantastičan, al misli da od hibrida ostajemo na DKC-u, ipak se bar na našim terenima pokazao kao neprikosnoven.
 
Nazad
Vrh