Kukuruz 2018


Skinuto veceras 2 jutra dkc 5222. Prinos 13.220kg ukupno vlaga okruglo 14%.
Setva 04.april na razmak 21 cm , jesenas 75kg mapa i pred setvu 150kg ureje.
Sutra nastavak....
 
jа сам мислио да су код нас највећи лопови а сад видим да је у банату још горе јели ових 4 поссто лома они врате теби да их ти продаш или оставе њима то је баш лоповски
 
Kod mene berba gotova. Danas zavrsili P9911 14,5 % vlage i dkc 5068 13,8 % vlage. U proseku sam imao 6630kg po k.j

DKC5031 je najbolje rodio ali je bio posejan na najboljoj zemlji. 9911 i 5068 su bili na drzavnoj i po prinosu su bili priblizni oko 6500 po k.j

 
Jel merodavno koliko toliko gurnuti onaj ubodni termometar u kukuruz zbog merenja temp ?? Skladistio bih potrebnu kolicinu za stoku i sto vise mogu preko toga kuci ali me brine trenutna temperatura vise od vlage koja nece proci 15% garant kad sve zavrsim.
 
Mico nije Goran,Miladin soferira. Jos se bio unervozio ne moze brze do 5,5 km/h,kako ubrza kombajn ga sam uspori jer bude opterecenje 100%. :haha:
 
Istovario i treću "veliku" prikolicu, Dubravu, kukuruza u klipu...
Ostala samo "mala" Dubrava,pod šupom, neću je ni istovarati, već direkt iz nje vaditi i kruniti pa u džambo džak...
Tako da sam generalno (pre)zadovoljan...
Sorta je ZP560, nikada nisam ranije sejao sortu iz Zemun-Polja, ali se dobro pokazao....
Slika iz "kampanje" nema, jer je berač radio u večernjim satima, nije stigao ranije, a nisam imao ni vremena da razmišljam o slikanju, jer se bavio transportom i vitlanjem dodatnih "kapaciteta" u prikolicama, prinos i količina je premašilo moja (skromna) očekivanja ...
Čovek obrao jutro za 2 sata, dvorednim beračem, krunilo se manje nego sam očekivao, iz razgovora sa suseljanima sam stekao utisak da će biti više "rastura"...
I evo "rezultata", (skoro pa) puna kotobanja...:osmeh:
Ne preuveličavam, zaista, NIKADA nisam uspeo sa iste površine, ove parcele od 0.62 hektara, ovoliki prinos kukuruza da postignem...
Da napomenem, od "agrotehnike", samo jedno prskanje, u 5. listu, a dalje, nikakvo pred đubrenje, ni prihrane, čak ni špartanje, hteo sam, ali ne stigoh, preras'o je, pa se nije moglo...

20180915_143541.jpg
 
Jos nisam napao drugu njivu za branje u klipu, izgleda cu pre one namenjene za zrno ovrsiti pa nastaviti brati u klipu ili naci ljude da mi porade. ::jako_besan::
 
Danas skinut dekalb 4717, cisto za naplatu 69m/kj

Ja prezadovoljan s obzirom da je posejan na 23-24cm

Jesenas baceno 100kg map i u prolece 200 kg an /kj

Vlaga 13.7 , setva 20 april

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Uradio danas kws3381 ukupno 8kj prinos jus-a ukupno nesto preko 40 tona....nisam zadovoljan sa kws-om prosek mu je malo preko 5 tona po kj ...juce i preksinoc je dekalb kosen i sa istom agrotehnikom je dao 1500kg vise po kj.
Od sada sve samo i strogo dkc.
 
Nazad
Vrh