Kukuruz 2018

Ja danas obilazio kukuruza, njive su mi ekstra nadjubrene, setva na razmak 23 -25 cm, i nigde u unutrašnjosti njive nemam po dva klipa, samo po obodnim vrstama ima, a dobio je mnogo kise a i grada 2 puta pa me zanima da li u dobrim uslovima moze biti po 2 klipa na stabljici?Ili je mozda zbog grada po jedan klip?I prethodnih godina, nikada nisam imao po dva klipa.
 
Bogami kod nas ko je zavrsio setvu do 20. aprila kise vise ne treba, naravno ko je posejano ranije grupe.
Ja sam sejao I fao 600, Ali je posejan 5. aprila, tako da ce roda biti. Taman da pokrijemo minus od prosle godine.
 
Mozda gresim, ali mislim da gresis, ne da pokrijemo minus od lane, nego da pokrijemo pad cene na jesen...
 
Mozda gresim, ali mislim da gresis, ne da pokrijemo minus od lane, nego da pokrijemo pad cene na jesen...

O tome bolje da ne razmisljamo.
Barem malo da uzivamo izmedju dve zetve....
A I kod nas ce stici mnogo brze nego u drugim krajevima, pa cu dobar deo prodati po lepoj ceni, tj. po ceni starog.
 
Pa imam od FAO 300 do FAO 600, KWS i BC....i nigde nema dvokliposti.Ako neko zna hibrid koji je sklon tome pisite pa da probam sledeće godine
 
Ma on je poterao dva,tri, cetiri ali samo jedan klip naliva kako treba, drugi je znatno manji i pitanje da li ce ga i biti, pa razmislim mozda za sledeću sezonu Jos da povećam djubrenje...
 
9241 sa jedna biljke su klipovi nekih 10-15m od uvrtine
e3696ea794b05a337b327a95380f987b.jpg


Sejano sredinom aprila,setva na 22cm,150kg map,100kg 6-12-24 i 300kg uree u prolece po ha sve...
Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam prezadovoljan ovim hibridom,imam ga na oko 2,5ha i svuda je odlican,mada su ove godine svi kvalitetno odradjeni kukuruzi odlicni,ovaj mi se posebno svidja jer je vecim delom na parcelama koje su prve godine u zakup:ppozdrav:
 
NIsam nešto pristalica tih baš ranih hibrida, ispod Fao300. Nekako mi Fao400-450 prava neka sredina.
Ali s obzirom da se ti Petre baviš i stočarstvom, pretpostavljam da ti odgovara da što ranije dodješ do kukuruza.:ppozdrav:

Čudo nisi zaorao map?
 
Nisam mozda lepo napisao,map i mesavuna je zaorano,a samo urea u prolece.... ja svesno zrtvujem odredjenu kolicinu prinosa za ranije hibride,kako bi stigo na vreme da odradim jesenju setvu,jer zbog posla i stocarstva ne mogu bas puno vremena da odvojim od jednom za spremanje njiva.... ove godine imam od 290 do 450fao i nesto malo fao 600 cisto da ispostujem oca,jer voli covek kasnije hibride... a sledece godine ide samo do fao 450... 9911 ce biti najkasniji hibrid


Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Uglavnom sijem BC hibride. BC 354 nikad nije imao dva klipa, doči je kod BC 306 bilo jako puno dvokliposti (2 podjednaka klipa srednje veličine (cca 23 cm). Ove godine Imam BC Pajdaš, sijan 21.04.. Iako ima formiranih 2-3 klipa, za sad je teško reči koliko će biti dvokliposti u berbi, treba još malo pričekati. Često puta izraste jedan velik, a ostalih nema u berbi, ili su dugački svega 10-ak cm.
 
Nazad
Vrh