Kukuruz 2018

62000 biljaka po hektaru.
Sta znam, mozda je sejalica malko brljavila, nije bas u idealnom stanju Nodetka. Vise je negde zbijen preblizu pa je onda naredni razmak veci nego sto treba.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
dcbbc193ed2ea41c77153804cc206cd1.jpg
7e1a043fd18ca81956ecb2efc8a46fdf.jpg

ZP 606


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djordje lepi kukuruzi i dovro rodili. Bice tu lepog prinosa. Samo jedna zamerka. Mogla je malo cistija njiva biti. Botanicka basta ti te njive.
 
Ovo je 40-ak k biljaka po hektaru.Kad si na njvii,ponesi metar i izmeri 14.28 metara i izracunaj broj biljaka u toj duzini,ako je npr 40 biljaka ,to je 40k po hektaru ,ili koji god broj da dobijes.Izmeri tako na vise mesta i uzmi prosek ,bar 3-4 po njivi,i dobices jako tacan uvid u kolicinu biljaka po hektaru ,stoga sejalicu tako i steluj prilikom sledece setve,manji ili visi razmak u redu.
 
A da li je iko našao crve u klipovima.još je to trava.
Našao "baš ja", danas išao da se provozam do njive...
Rekoh da ponesem par komada za konja, da zasladi, od 5 klipova u dva je bio crv...
U pravu si, daleko je berba, šiljimo ražanj a zec u šumi...
Nego evo i obećane slike mojih i komšijskih "gazdačkih" ku'ruza...
Ne, niste pogodili, parcela "s lijeve strane" je MOJA...:osmeh:
Apropo one priče da neće imati samo onaj što nije ni posejao...
Ovaj je posejao, i ovo mu nije jedini primer - "ogled" u ataru...
Svu zemlju nasledio, ima negde oko 10-tak jutara, u arendu ne da, a ko bi je uzeo ovakvu...
Ja prvi ne bih, bez obzira što mi je komšijska njiva a i potpuno je iste površine kao i moja...
Da Vam ne kažem šta je, ne bi ni videli kukuruz od korovštine raznih sorti...
Prava botanička bašta, da vode studente da skupljaju biljke za herbarijum...
20180721_091520.jpg

20180721_091532.jpg
 
Takvih prizora ima u svakom ataru.Imam i ja takvog komšiju koji ima 6-7 ari pored mene a godinama sam korov sa malo kukuruza dok ove godine nije posejo ništa.Pitaću ga da mi proda u arendu ili na uvek kako god odluči jer je ovako katastrofa.
 
I kad je dovedeš u red, on naredne opet uzme natrag...
Već viđeno, stara pesma...
Najsmešnije je to što je ovaj čovek, što sam ga najmio da ode da oprska, svojevremeno pazio da prska po tihom vremenu i da drži odstojanje od komšije...:haha:

- - - - - - - - - -

Nego šta kažete za ovoga crva što ima u kukuruzu, šta je to?
Opet neki "plamenac" ili neka druga novokonponovana karakondžula, a PRC Kina joj otačbina?
 
Sta se sekiras za crve, i onako vise ne mozes uci u redove prskati a sigurno ce biti mnogo, mnogo bolji od proslogodisnjeg roda. Tako da uzivaj i moli za jos neku dobru kisu.
 
Nazad
Vrh