Kukuruz 2018

ZP 873

aacc49bb0183fd597f40413862eda26e.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da li sam ja jedini koji jos nije prihranio kukuruz azotom. Poceo pre ovih kisa I prihranio samo 11ha. Ostalo jos 14ha kukuruza i 17 ha suncokreta.
Sta mislite da li ce biti kasno za prihranjivanje 20-25 aprila. Isao bih Kan-om.
 
Da li sam ja jedini koji jos nije prihranio kukuruz azotom. Poceo pre ovih kisa I prihranio samo 11ha. Ostalo jos 14ha kukuruza i 17 ha suncokreta.
Sta mislite da li ce biti kasno za prihranjivanje 20-25 aprila. Isao bih Kan-om.

Ureu sam bacao u junu mesecu ,i odma špartanje,ako može najbolje tako.
 
Da li sam ja jedini koji jos nije prihranio kukuruz azotom. Poceo pre ovih kisa I prihranio samo 11ha. Ostalo jos 14ha kukuruza i 17 ha suncokreta.
Sta mislite da li ce biti kasno za prihranjivanje 20-25 aprila. Isao bih Kan-om.

Nisi jedini druze kod nas to retko ko i radi,bacimo svu planiranu kolicinu ureje pred setvu i to je to.Prvi put ove god sam pored ureje pre setve zajedno sa setvom bacio i eliksir supreme 16:27:7 pa cemo videti ako bude kise bar ponekad
 
Mislim da je naj bolje u Jesen zaorati osnovno đubrivo tako godinama održavamo njivu u kondiciji bolje i po manje a redovno nego mnogo odjedared.Ja u Jesen zaorem mešano u Proleće urea i sad pred ovu kišu sam prihranio An-om 120kg po kj...Tako kukuruz radim godinama.
 
Nisi jedini druze kod nas to retko ko i radi,bacimo svu planiranu kolicinu ureje pred setvu i to je to.Prvi put ove god sam pored ureje pre setve zajedno sa setvom bacio i eliksir supreme 16:27:7 pa cemo videti ako bude kise bar ponekad
Verovatno u jesen nisi ništa zaorao?
Trebao si jedno parče ostaviti bez tog Elixir 16:27:7 radi kontrole, da vidiš kako se razgrađuje.
 
I ja sam do ove godine bacao u jesen NPK ili mesavinu. Ali ove godine Sam na nekim parcelama isao bez a na nekim bacio 100kg MAP-a.
U planu je sledece godine baciti vise na psenicu nekih 350kg NPK ili 250kg MAP-a
 
Čime prskati protiv sirka kukuruz koji je prskan Nikosavom u 4-5 listu? Da li sme Equip ili su iste materije?
 
Verovatno u jesen nisi ništa zaorao?
Trebao si jedno parče ostaviti bez tog Elixir 16:27:7 radi kontrole, da vidiš kako se razgrađuje.
Jeste ostalo jedno parce ali djubreno stajnjakom,i da jesenas nisam zaorao nista od djubriva,slikacu pa cemo zajedno ispratiti :ppozdrav:Inace sam i komsiji posejao jednu njivu dekalba sa eliksirom a ovih dana su drugari sa mojom sejalicom posejali silazni sirak KWS neznam ime takodje sa eliksirom tako da cemo imati rezultate na razlicitim uslovima i agrotehnikama kao i kulturama
 
KWS Kolumbaris i ZP 427, pre 10 dana oprskano Nikosav 1.2l\ha + Metto 0.4l\ha
 
Evo ja sam prvi ove godine kome nebi godila kiša večeras-noćas,ne zbog već pale količine nego beži mi kukuruz...u 8-om listu je i 9-ti u fišeku...:svinja:Sutra zadnji voz za prskanje...
 
Nazad
Vrh