Kukuruz 2018

5031 i 4943 su ubice,prvi je bolji brucu od drugog posto ima veci hektolitar.
 
Kod mene kws konfites (vlaga 13.4) izdominirao ove godine. Bolji je bio od pioneera p0216 (vlaga 13.7) za nekih 2-3 metra, a od bc klipana (vlaga 14) kojeg sam probao silom prilika jer mi je zafalilo semena za celih 14 metara. Definitivno dogodine kws konfites sejem i verovatno cu ubaciti neki dekalb hibrid za probu na manju povrsinu, mada ne volim nesto dekalb...
 
Sve zavisi od površine.Ne mogu sve da isprobam ali mogu one koji su dobri po pisanju kolega.

5830 na naj boljoj zemlji jer je naj prinosniji dkc hibrid. Ja sam zeznu ove godine sto ga nisam stavio I na gornji teren da vidim sta tu moze, sledece obavezno.

- - - - - - - - - -

Postujem svacije misljenje i svako je gazda u svojoj avliji,ali prosle godine ste svi kukali na taj dkc,sad svi od jednom samo njega seju i hvale.... Meninje bitnije da je hibrid koliko toliko stabilan... Doduse imao sam i ja dkc,4943 i 4717,i bili su ekstra i jedan i drugi al opet posle onih proslogodisnjih slika i komentara ne bih smeo da ga sejem kao nosioca proizvodnje....

Sledece godine planiram da ga sejem na nekih max 30% povrsina i pored 4717, ubacicu i 5031 i 5830

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока

Nema tu nista lose cak je I dobro da ne provale svi sta je naj prinosnije pa da ostanemo bez zdrave konkurencije :haha:
Prosle godine kod mene je bio zastupljen 95% a nakon te katastrofalne suse povecan je na 100%....

- - - - - - - - - -

Jel imao neko 5007?

Imao sam al nesto malo jer je bilo samo starog semena pa nisam hteo da rizikujem.
Ovako, na mojoj zemlji natoreno stajnjakom razvaluo sa prinosom, mislim da na tom gornjem tetenu nisam imao boljeg kukuruza. Na isto terenu samo na arendi parcela od 2kj pola njega pola 5031 bolji ovaj drugi I to vidno. Moje misljenje da ne moze da parira bratu 5031
 
za danas dosta
898b88bdad7fed0bbb5537c3decb490b.jpg


Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
19. septembra skinuo kukuruz u zrnu na trecoj klasi zemlje (telecka visoravan). Predusev stocni jecam ujesen pod prazdu baceno 130 kg mapa velikoga i 120 kg 16:16:16 (baceno po uradjenoj analizi zemlje . Posejen je dekalb 4717 a razmak je bio 20.5, baceno 160 kg ureje datum setve je 13 april, prskao sam monsunom u split varijanti i nisam stigao da ospartam. Prinos je 7400 kg (moj licni rekord ), vlaga 13.5 na oko nije izgledao ni blizu da ce toliko roditi. pored dekalba na njivi imam ns 6140 za klip koji izgleda dosta bolje pa ce mo videti kakav ce on prinos dati. Sve tezine su u kg po katastarskom jutru



Skinuo gore pomenuti ns 6140 i nesto malo kws konsens ( ostalo od prosle godine semena ). Sve skinuto u zrno prinos 6400 kg i vlaga 16 ( tonu manje nego dekalb ) posejano je bilo na 22,5 cm. Agrotehnika je ista kao gore pomenuta
 
Nazad
Vrh