Kukuruz 2018

Fora je u tome sto je busel zapremina a ne tezina . Oni mjere zapreminu. Tako da tezina moze da odudara . Sad o tome ima sto tema za raspravu . Inace su sve skoro jedinice angloamericke nekako nakaradne . Kod njih se jedino kada izvoze zitarice npr za evropu racuna u tezini . Jedna naprimer od jako zanimljivih tema pa i za nas , mada nemora da znaci da je tacna, da se kod dobijanja novih sorti i hibrida kukuruzs, psenice soje i drugog a koji su vecinski namijenjeni za Sad, englesku i sta ti ja znam , trazi cesto namjerno sorte i hibridi sa malim hektolitrom.??.
 
448cw.jpg

Levo P0362, desno P0423, oba sa iste parcele, oba fao 510, nisam bas odusevljen, do jula su izgledali jako dobro, a sada ovako, sitno

- - - - - - - - - -

44gVD.jpg

Dkc, 5031 (fao 420), sitno. Sve u svemu, kod mene nece biti nista posebno ova godina, nekako su nas izgleda kise zaobilazile kada je trebalo.
 
Kako kukuruz polako zre tako pocinju i kradje...
bb19504fc8c6863cd5fb3226e58b4cf1.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Suse se zato sto im je vegetacija pri kraju. Ko god da je posejao kukuruz u nekom ranijem roku i da je fao 300, 400, ili 500 taj nista drugo nemoze ni ocekivati. Sumu temperatura je imao, vlage je imao, a valjda i hrane, i sad treba samo sunca i suvog vremena da sazri. Jos se mogu primetiti razlike u klipovima u vlagi izmedju fao grupa, ali i to ce se brzo anulirati.
 
Imam jednu njivu 9911 sejan 4.4. počinje da se suši stabljika ali ima lepe klipove.

- - - - - - - - - -

Oko 1.9. biće da se kruni, nikad ranije a da ima roda.
 
Da li je neko merio vlagu zrna? Nije bitna fao grupa. Po ovim visokim temp kukuruz se ubrzano susi sto stabljika sto komusa oko klipa pa i sam klip. Od 25-tog avgusta ce mnogi krenuti da ga radi. Kako mims rece nikad raniji pocetak zetve a da roda ima dosta dobrog.
 
Kiraj, ja do 1.000 nekako i mogu da izbrojim,a posle se zbunim i prekinem brojanje. Tako me isto jednom pitali koliko sam imao devojaka,počeo brojati i zbunio se kod 30.
 
Danas cuo na otkupnom mestu,doterali kukuruz pre dva dana u zrna 21 vlaga bila.Pokusali da ga beru,on se krunio kao lud i onda sta ces covek ga kombajnom resio u zrno. Kukuruz kosen u Lukinom selu.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Nazad
Vrh