Kukuruz 2018

Ja cu sacekati do nedelje i onda cu izmeriti vlagu odabirom slucajnog uzorka. Ima oko 40% da su klipovi se oborili i komusa je suva a stabljika dobro zelena. Berem u klipu pa ako je pala ispod 28 ja cu polako krenuti da ga berem. Mada msl da ce to biti posle 1 septembra. Nikad ranije a dobrooo rodio.
 
Zp 606 prvi i cetvrti klip,u sredini,666,4 klipa tezina 2300 grama....
02263a4855bd006e9ec6f0740b1def24.jpg


Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
jel netko ima pouzdaniju metodu kad se okruni klip i pomnoži sa brojem zrna? evo konkretno kod mene 5 klipova sam nabrao okrunio na ruke, vlagu ću sutra znati ajd nek je 30% sada, 245 grama je prosjek. broj posijanih biljaka je 75 000 po ha, nek ih 10% nema ili su jalovi to bi bilo 67500 biljaka puta ta količina to bi bilo 14 tona i nešto suvog zrna. to mi je previše, koliko ste vi kad ste tako računali morali ajmo reći umanjivati još da dobijete onu pravu tonažu po ha kad ste ga zbilja skinuli sa njive?
 
Ja sutra idem da izmerim 9241. Danas sam ga video sa jedno 500 metara nema ni trunke zelene boje...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
14t po hektaru jus. Tovarnik jos nije imao... da su to dobrinci budjanovci ili kraljevci pa je i moguce a taj deo sumljam...
 
Poslednja izmena:
Ja sam nabrao jednu prikolicu zp434.Da imam u planu da ga berem slobodno bi se mogao skladistiti u kotobanju. Prinos obecava.
 
Eh..da mi je bar pola hektra takvog kukuruza od 21,7 da oberem a ovako pitanje hoce li mi sastavit kukuruz do novog.Imam jos malo manje od tone a kod nas jos niko nije poceo ni silazu ,toliko je zelen
 
Mjerio danas vlagu na 9903 pioneeru sijan 8.4. 24.7%na ruke nakrunjeno 5 klipova u sredini njive. Jel netko zna koliko %pada u tjednu vlaga kad su ovakve temperature?
 
Nazad
Vrh