Kukuruz 2018

Za metalni silos neznam al ja tu gde predajem na čuvanje čovek ima veliki hangar i prima iskjučivo samo do 16 vlage bes ikakvog ga susenja čuva do proleća uostalom o tome je pisao i dragan kovačev i on drzi u šupi i nema problema...al isto podno skladište

Poslano sa mog Moto G (5) koristeći Tapatalk
 
Drvo ima ogromnu prednost u odnosu na metal. Ja ga skladištim na tavan, debljina i do 1.5 m. Skladištio sam ga i sa 19.6 % vlage ali do kraja februara sam morao da ga se rešim. A sa 16% nema nikakvih problema ni u proleće kad krene toplo vreme.
 
Cujem kod nas se krecu prinosi 4000 do nepunih 5000kg po jutru.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Danas završio jednu parcelu od 4,5 ha. Posejano dve sj ZP 366,jedna NS 4051 i ostalo ZP 427. 427 dosta bolji od ova dva. Prinos je oko 6200-6500 kg/ha.
S obzirom da nas je kiša uglavnom obilazila i s obzirom da su mi obrali više od 20 ari,prinos je zadovoljavajući.
Na drugim parcelama gde nije bilo kradje (bar za sada),možda bude nešto bolji prinos.
 
Skinuli danas Pionir 216 i Dekalb 4943 prinos 6500kg prosek,pionir bolji od dekalba i vlaga mu je niza od dekalba iako je dosta veci fao,vlaga prosek 13.1.,cena trenutna 14.3 din -15 din.Nisam prodao nista
 
Ovršen danas decalb 5007,na dve parcele ukupne površine 5,7 jutara bilo ukupno 42890 kilograma sa vlagom 12,7%ili 7525 kilograma po jutru.Agrotehnika je bila sledeća:
-u jesen bačeno 100 kilograma Mapa po jutru,predsetveno 150 kilograma ureje.Setva 16.aprila u vlažno zemljište na 19 centimetara razmak.Nikao za 8 dana,ujednačeno.Prva veća kiša je bila za Đurđevdan oko 15 litara.Prskan oko 8 maja sa talismanom i plamenom,ošpartan oko 20 maja.Kiše je bilo koliko oćeš tokom čitavog vegetativnog perioda.Metličio je oko 27 juna na temperaturi oko 26 stepeni.Zadnja kiša je bila 1 avgusta,nešto malo 27 avgusta.
Ukupni troškovi po jutru su mi bili 35400 dinara.Prodao sam ga danas po ceni od 15,3 dinara.
Ovogodišnja zarada po jutru mi je 79.730 dinara,ili 675 evra.Veoma sam zadovoljan,ovakva godina za kukuruz se neće dugo ponoviti
 
Opa,evo opet eksperta iz banke sa rekordno niskim ulozima,ponovo je komsija dzabe uzorao,baba okopala kukuruz,zatekao radnike lokalnog tajkuna kako kradu djubrivo pa mu poklonili 2 tone da ih ne oda...Hemija ispala nekom pored puta i bas on naisao a vrsidbu resio tako sto je prevario kombajnera iz susednog sela lazno se predstavivsi i sad ovaj ne moze da ga nadje da naplati.Seme prosvercovano iz Rumunije za vreme bankarsko-gej tim bildinga.Naftu pronasao u nekom starom dedinom buretu u kokosinjcu dok je kupio jaja...
 
Bolje da si stavio sliku Tarzana,nego Zagora,više ti pristaje.

- - - - - - - - - -

map 4000 za 100 kilograma(nije 11:52,nego ona manja formulacija),oranje 5000 dinara po jutru,spremanje 2000,setva 1200,prskanje 1200,hemija 1200,špartanje 1000,košenje sa prevozom 6000,ureja 3500 za 100 kilograma,seme ukupno plaćeno 49300 dinara.Celokupne usluge plaćene 8 oktobra,na šta sam dobio 15 %rabata.Šta ti nije u ovome jasno?
 
Ma znam ja vec tvoje proracune,cudi me da ti nije opet uzorao onaj sto si mu sredio kredit...Volim ja i Tarzana,ti si trebao staviti barona Minhauzena,rabat 15% na velicinu basti koje si posejao?:bravo:
 
Poslednja izmena:
Ja sam 2014 imao 12t po ha suvog zrna na 4 klasi.Ove godine nisam sejao kukuruz a necu ni u narednim godinama sigurno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kod nas nikda nije bila manja razlika u prinosu po klasama zemlje(atar je strašno šaren)Na najboljoj zemlji prinosi 7xxx kj a na nagoroj 5xxx.ali od 1 juna DO 1sep.palo preko 300l kiše u naručenim terminima i količinama.U istom periodu prošle godine 16 juna palo 10l.Mi ćemo dugo spominjati obe godine:ppozdrav:
 
Danas skinuo kukuruz u zrnu na trecoj klasi zemlje (telecka visoravan). Predusev stocni jecam ujesen pod prazdu baceno 130 kg mapa velikoga i 120 kg 16:16:16 (baceno po uradjenoj analizi zemlje . Posejen je dekalb 4717 a razmak je bio 20.5, baceno 160 kg ureje datum setve je 13 april, prskao sam monsunom u split varijanti i nisam stigao da ospartam. Prinos je 7400 kg (moj licni rekord ), vlaga 13.5 na oko nije izgledao ni blizu da ce toliko roditi. pored dekalba na njivi imam ns 6140 za klip koji izgleda dosta bolje pa ce mo videti kakav ce on prinos dati. Sve tezine su u kg po katastarskom jutru
 
Ovršen danas decalb 5007,na dve parcele ukupne površine 5,7 jutara bilo ukupno 42890 kilograma sa vlagom 12,7%ili 7525 kilograma po jutru.Agrotehnika je bila sledeća:
-u jesen bačeno 100 kilograma Mapa po jutru,predsetveno 150 kilograma ureje.Setva 16.aprila u vlažno zemljište na 19 centimetara razmak.Nikao za 8 dana,ujednačeno.Prva veća kiša je bila za Đurđevdan oko 15 litara.Prskan oko 8 maja sa talismanom i plamenom,ošpartan oko 20 maja.Kiše je bilo koliko oćeš tokom čitavog vegetativnog perioda.Metličio je oko 27 juna na temperaturi oko 26 stepeni.Zadnja kiša je bila 1 avgusta,nešto malo 27 avgusta.
Ukupni troškovi po jutru su mi bili 35400 dinara.Prodao sam ga danas po ceni od 15,3 dinara.
Ovogodišnja zarada po jutru mi je 79.730 dinara,ili 675 evra.Veoma sam zadovoljan,ovakva godina za kukuruz se neće dugo ponoviti

Kise je bilo koliko hoces......imao si SRECU a ne PAMET, jer da kise nije bilo bilo bi u velikom minusu , sad kukao da ovde nista nevalja. OVO zapamti. Sad si ispao dobar domacin a ostali kao svi mutavi.
Bez losih namera i bez uvrede Ti pisem ovo!!!!!
 
Pa svi se slazemo da bez kise nemoze ,nema potrebe da napadamo jedni druge zbok vise padavina jer se vreme menja primera radi prosle god nas deo banata je bio medju najgorim a ove god medju najboljim sto se tice padavina :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh