Kukuruz 2018

Jel pomaze spartanje protiv zubace ?? Imam na jednoj njivi koju sam uzeo uzoranu zimus u zakup. Nisam ocekivao zubacu pa sam posejao kukuruz. Od 80a zubace ima na nekih 15-20a. Oprskao Laudisom pre nedelju dana i pobelela zubaca. E sad pretpostavljam da ce da se povrati pa bih je mozda malo zeznuo spartacem ako ce da pomogne.
 
Ti ospartaj i kad bude moglo i zagrni ,zubaca nije visoka biljka to ce dati malo fore da kukuruz naraste,naravno zubaca ce probiti ponovo ali ako bude kise normalno bice i kukuruza naravno malo manje nego da nema zubace ali u kukuruzu i nemoze bolje:ppozdrav:
 
Dva hibrida na istoj njivi sa istim tretmanom.
foj8mc.jpg
[/IMG]
 
Kod mene je ista razlika ko kod paora,pionir i dkc u korist pioniru..jutros obišao,moze da se sparta..
 
Kod nas pioneer uvek izgleda najbolje u ovo vreme.
Ali posle kada udari susa, budu kao i svi ostali.
 
I dekalb je dobar,mada ce vaga na kraju reci,ali meni je bitno da sto ranije skinem kukuruz kako bi stigo na vreme da posejem psenicu,a zarad toga spreman sam da zrtvujem malo prinos
 
Da da,led mu jedino smeta kad se metlici..ako mu polomi metlicu onda se i ne oprasi,a ovo na slici ce se oporaviti...
 
Ovde ce preziveti, mozda do 5% bude imalo posledice, medjutim na jednoj parceli gde je imao oko tri lista 50% ce biti stete, redovi se samo naziru koliko je pado led.
 
Nije ni u metlici led problem , ako polomi koju metlicu dovoljne su one koje ostanu , led u kukuruzu pravi štetu jedinu u klipu kad je pogotovo u mliječnoj fazi .
 
Nazad
Vrh