Kukuruz 2018

4loIP.jpg

Juce merio vlagu na DKC 5031 (Fao 420), sejan 21.04.

- - - - - - - - - -

4lz6g.jpg
 
Moj NS444ULTRA sejan isti dan, je dao juce prepodne isti rezultat vlage, samo je hektolitar bio 74
 
Ja juce merio vlagu rucno okrunjeno zrno:
dkc 4943 16,1%
dkc 5031 18%
bc 306 16%

Setva sve oko 10 aprila.
Sutra kacimo adapter i polako da se to spremi za krunjenje.....
 
Danas merena vlaga na 9241 19,5%,hl 76.... setva sredina aprila

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Moze da ga porusi to jest izlomi stabljike pa da se otezano vrse a samo zrno mislim da nemoze vise da osteti {naravno pod uslovom da nepada led od pola kile}
 
To je kupio neko iz sombora od abc food-a davno jos pre strajka 2012 god
ABC Rusku Krstur je imao ovo cudo kod nas su u zadruzi skidali secerac imao sam prilike da se vozim sa njime tada ga je vozio jedan decko iz Sombora.Inace prikolica je rucni rad jer je njegova original u krv skupa.

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
I sta planirate sa kukuruzom kada ga skinete? Predajete ga odmah u silos, ili cekate da vam prvo jave akontnu cenu da vidite da li vam odgovara da im uopste vozite? Ponovo se ponavlja ista prica: ako im bez ikakvog dogovora punite silose, otkupljivaci posle mogu da vam daju cenu koju god pozele, i ja stvarno ne vidim razloga da nam plate koliko bi trebalo da nam plate. Moje otkupno mesto se uklapa po Vojvodini i cekaju sta ce kod vas biti.

Odvezes kukuruz na nevidjeno, predas, on ti za nekoliko dana javi cenu koja je losa i nerealna, i ti od kuce prokomentarises kako je to sramota...
 
Sad sam malo obiso kukuruz zp 606 koji mi je inace i najbolji....klipovi su dobri al se dvoklipost izgubila iako je bio ponijo gotovo na svakom po dva klipa.Po dva klipa je ostalo vecinom na vanjskim redovima i mjestima gdje sam prosle jeseni izvuko stajnjak na hrpe i tako prezimio
 
Darko a jel stavljaš nešto na dno ili direktno na beton ili zemlju? Koliko u prečniku dodje kad spojiš te dve mreže? Treba li staviti neku cev u sredinu da se ne pobuđa?
 
Naveo sam kao primer. Imam dovoljno i čardaka i tavana i prostora u hangaru, mogu 300 tona lako da smestim. Ja prvo obezbedim skladišni prostor pa onda povećam površinu pod kukuruzom. I kroz koju godinu mi ta veća cena koju dobijem nakon žetve, pokrije i otplati ono što sam uložio u skladište.
 
Dvije mreze su 12 metara, podijelis sa 3,14 i dobijes precnik od 3,8 metara. Zapreminski to dodje nesto oko 22 kubna metra.
 
I sta planirate sa kukuruzom kada ga skinete? Predajete ga odmah u silos, ili cekate da vam prvo jave akontnu cenu da vidite da li vam odgovara da im uopste vozite? Ponovo se ponavlja ista prica: ako im bez ikakvog dogovora punite silose, otkupljivaci posle mogu da vam daju cenu koju god pozele, i ja stvarno ne vidim razloga da nam plate koliko bi trebalo da nam plate. Moje otkupno mesto se uklapa po Vojvodini i cekaju sta ce kod vas biti.

Odvezes kukuruz na nevidjeno, predas, on ti za nekoliko dana javi cenu koja je losa i nerealna, i ti od kuce prokomentarises kako je to sramota...
A gde da ga držiš? Nemaju svi velike hale ili silose a da stoji na njivi pa da ga vetar lomi kao prošle godine ili da krenu kiše pa da mu poraste vlaga ili da ga napadnu divlje svinje?
 
Nazad
Vrh