Kukuruz 2018

Mozda sutra probam moj kws konsens. U klipu naravno. U prosli petak (dakle pre 10 dana) je imao vlagu 27,7 %. Danas je to sigurno ispod 20. Liska je gde koja zelena ali sporadicno. Ali zato kad se ubere klip na samom kraju do stabljike komiljka je dobro vlazna vidi se voda. Probacu da oberem vratine i par vrsta u krug. Jedan dva bunkera. 2014 i 2016 na toj parceli mi je bilo 4 vrste bunker. Ove godine je dobar sklop i trebalo bi da ga bude vise. Ali dok se ne proba ne zna se.
 
Provrsili redove, curi kao lud, jos uvek je zelen i za branje u klipu.
2eun95j.jpg

1q4vnn.jpg
Pravis silazu od zrna?
 
Danas skinuli 10 redi 9241, vlaga 18,7...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Danas merio vlage. P216 25% ta parcela je dobila stalno kise, P023 22%, Dkc 4943 20%. To je sve u delu atara gde je bilo vise kise. Onda opet merio vlagu p216 18.5% tu je bilo manje kise, i na kraju p0704 25%. Po izgledu p216 ce sve da oduva.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Mozete lako da zakljucite koliko ste vi padavina imali vise od nas po toj vlazi.
Peet kolega, to je samo jedan deo atara, u drugom delu ka Melencima i Elemiru danas ljudi poceli da vrsu. Tamo sam juce merio vlagu 17%. Ako prodje bez kise od nedelje skidamo taj deo atara.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Grdosija od berača ,bar mislim da je berač, je sinoć prošla kroz selo.Šteta ,bila je noć pa se slabo vidi.



 
Adapter krene da menja zvuk ako ga poteramo brže... Doduše ovde smo isprobavali, a nislim da ćemo ga probali brže kad krene ozbiljnije da se vrše...
 
ABC Rusku Krstur je imao ovo cudo kod nas su u zadruzi skidali secerac imao sam prilike da se vozim sa njime tada ga je vozio jedan decko iz Sombora.Inace prikolica je rucni rad jer je njegova original u krv skupa.
 
I semenski se bere sa ljuskom ali neverujem da ga neko radi tom sirinom beraca jer postoji 30 procenata razmaka(deo gde su bili ocevi koji se tarupaju) gde bi isao u prazno
 
Nazad
Vrh