Kukuruz 2018

Tablica od jedne firme
IMG_20180920_111555.jpg
 
Pa tek ce onda da bude haos sa cenom.Ti koji cekaj da nadodje Dunav ne poseduju nikakvu logistiku vec je sistem njiva-kamion-barza sto manje ulaganja, a sto veci profit.I sad su u teskom problemu jer probijaju sve rokove i kad se naplate svi penali tek ce onda da srozaju cenu.Ovi sa jakom logistikom i sopstvenim skladistima mogu da cekaj ili na tockovima da isporučuju i oni sad trljaju ruke jer jedini znaju gde ce sa robom, dok ovi drugi gledaju kako gomila para postaje sve manja dok dunav lagano raste.

A proizvodjac je tek tu u problemu jer on tek nema gde da skladisti, a dok barze krenu kvalitet ode u majcinu i onda opet cena dole i tako u krug.

Ova godina je losa za brze pare, a sistem je takav da ako ne zaradim ja nece niko,nazalost.

Sopstveni skladistni kapaciteti pa ce tek onda prica da krene na bolje,tek kad kamion dodje u dvoriste moze da se pregovara o ceni ovako dok ide u tudje dvoriste cuti i gledaj koliko ce da ti ostane.Ali za to treba poprilično :\

Ako je neka uteha ovi sto navikli preko tudjih ledja da zarade su u problemu i vec se ces kaju iza uveta.
 
Otislo danas tri vagona na lager i jos jedan vagon za naplatu.... pa koja cena bude svima to ce i meni:osmeh:
 
Večeras izmerio vlagu 17,3%. Težina 6 klipova očišćenih 1,650 grama. Ako ima 50.000 biljaka, prinos nešto preko 13 tona po ha. Nažalost sumnjam da će biti tako. U svakom slučaju najverovatnije mu sledi čardak. Primaju do 15% vlage, pola može na lager. Cena današnja 13 dinara sa pdvom.
 
Ja sam zavrsio kuruze,bilo ga zapravo,sejan je vecinom dkc 4943 i dobar je ali je bilo i malo 5031 koji je jos bolji,posto vidim da kamioni vise vazu,bolji hektolitar.
 
Danas meren dkc 5830 oko 17% vlaga e sad koliko moze da se spusti za dan dva ako bude toplo kao danas ,mozda 1% ?
 
Krenuo i ja sa berbom...danas skinuto 0.9 ha zp 434.Prinos neznam (jedino da izracunam u kubicima) al da je rodio rodio je....
 
Pionir..0725..zakucao sa prinosom,danas napadamo 5222 paćemo da vidimo,činimi se da je manje rodio al zmaj će reći svoje..
 
Ja sam juče završio sa branjem mojih kukuruza. Po punim prikolicama deluje mi da je bolje rosio KWS Konsens od ZO 606. KWS na 80 ari dao 4 prikolice a ZP na 1,60 ha 6-6,5 prikolica (ovo je ovako jer sam te prikolice pored klasičnih nastavaka dodavao još jedne pa sam punio 5 bunkera a KWS je išlo 4 bunkera bez tih dodatnih nastavaka). Ali sve ću znati na proleće kad se bude ikrunilo. Tri čardaka napunjena do "čepa" i ostla mi još jedna prikolica da stoji na promaji ispod nastrešnice i nuju ću verovatno da kasnije okrunim i stavim u džakove. Zadovoljan sam kako je rodilo mada mislim da je ZP malo podbacio.
 
Nazad
Vrh