Kukuruz 2018

606 u susnoj godini kao sto je prosla bila, ne moze da se oplodi 99% biljka jalovo! Ne zasluzuje ama bas nikakvu paznju!
666 je po tom pitanju bolji, ali u normalnim uslovima je manje rodniji od prvog pomenutog. 666 lakse se bere.
 
606 u susnoj godini kao sto je prosla bila, ne moze da se oplodi 99% biljka jalovo! Ne zasluzuje ama bas nikakvu paznju!
666 je po tom pitanju bolji, ali u normalnim uslovima je manje rodniji od prvog pomenutog. 666 lakse se bere.
Hvala ti.. Ja sam Pomoravski okrug i zna biti veoma susnih godina cesto. Po tebi najbolje sejati u susnim godina je? I na koji razmak.. i isto tako i u godinama sa normalnim padavinama?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Hvala ti.. Ja sam Pomoravski okrug i zna biti veoma susnih godina cesto. Po tebi najbolje sejati u susnim godina je? I na koji razmak.. i isto tako i u godinama sa normalnim padavinama?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
Do max fao 500,a razmak zavisi od mnogo faktora,ja bih iso 23-25cm,... ja sejem sve na 22cm,ali se dobro djubri i kukuruz i predusev....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Mi smo ove godine sejali dkc 4717 na 21.8 pre setve baceno 150kg/ kj NP 20:20 + 150kg/kj uree. Videcemo sta ce do kraja biti
 
Moja topla preporuka je hibrid 560, razvaljuje sve ostale "zemunce" opseg setve 22-24. Nemoj ni 666 da iskljucujes.
Ako hoces neku preporuku za DKC jer sam na njemu 100% "zavisnik" :osmeh:
 
aко имаш парцелу покрај потока добар ти је 606 да се хвалиш снајкама по селу колики је клип мислим да само нс 640 је већи али у сушној ми се није показо
 
Sejeli neko 600 606 666? I iskustva?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока

Kolege, ove godine je kod mene sve pionir 9537,9903,9911 ii nesto malo 9721 i njega mi je ostalo semena pasam postrno posejao pa sta bude. Ali ove godine svi dobro izgledaju ali prosle godine 9537 ubedljivo bio najbolji sa nekih 5700 kg po h, jos je brdovit kraj

- - - - - - - - - -

Slucajno je u toj temi.
 
ZP 606 posejao komsija,nije puno visok,doduse cale mu sejao na 28cm,pa ima dvokliposti,oplodnja dobra,videcemo na kraju. Mene je ZP 600 odusevio 2016-te,bio je perfektan. ZP 666 sam video prosle susne godine kod komsije,dao lepe rezultate i to sa vrlo malom kolicinom djubriva,ja sam moj 666 solio sa 250kg KAN na 75 ari,za sada lepo deluje. Za Pajdasa garantujem,a 666 dok ne nalije i sazri jos uvek nista. :ppozdrav:
 
Jbg. Ko nam kriv Pero kad nismo rodjeni tipa u Somboru, oni za susu ne znaju, tamo padne kad pomislis na kisu, ima jos takvih mesta gde je konstantno dobro.
Kad neces da slusas mene I kamarada, umemo I mi mladji da nanjusimo :ppozdrav:
 
Kod mene ove godine skoro sve dkc 6089 , na 20.5 cm . Obratite pažnju na broj redova .

20180710_193241_zpspb2xnzvy.jpg
 
Ili 18 ili češće 20 . To je samo da ne ispadne da kasnije grupe nemaju nikakve prednosti , slušam ovde , pa došlo da je grupa 200 i 300 najbolja . Uglavnom radim 500 i 600 pa nebi mijenjao . Kad je dobra godina obično vrate , a kad je suša nekad je svejedno a nekad rani budu bolji.
Dvoklipost je priča za sebe . Ukratko rečeno to nepostoji i o tome ne mislim . Ove godine kod ranijih drugi klip se čak potpuno oplodio , ali ja mislim da to nije dobro . Svejedno će abortirati (nestati ) kad tad a bolje što prije jer kad se oplodi i povuče u sezonu pa se kasnije osuši izvuče previše hrane u sebe i kasnije kad se osuši tu bude uslova za bolesti i oće da se lomi stabljika na mjestu drugog klipa.
 
Sve se slazem, plus da dodam.klipovi "blizanci" podele potencijal.Na kraju jedan abortira i ostane brat sa 14/16 redi zrna a trebao imati 18/20.
 
Ja vec dve god samo 4717 , grupa 300 . 2016 sam video na 4717 kod drugara 75m/kj

Bila godina kisna kao i ova , videcu ove god koliko ce biti.

Prosla bila susna fest pa sam ga imao 30-35/kj

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja posejao 4717 i nesto pioneer p0216 , ne moze se porediti pioneer sa njim, dekalb mnogo bolje izgleda i vise obecava

Vise ne experimentisem sigurno

A sve isto uradjeno, i na isti dan

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh