Galenika fitofarmacija pšenica Uljana repica - KWS
Strana 61 od 103 PrvaPrva ... 1151596061626371 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1,201 do 1,220 od 2057

Tema: Kukuruz 2018

Član markokurjega avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Poruka
    2,764
    Zahvalio se
    379
    Zahvaljeno 1,782 puta na 537 poruka
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Kad kod je rodio rekordno ,ja sam najbolje prošao,2016 kukuruza koliko hoćeš cena 17,5 din iz čardaka, prošle godine ga je bilo upola manje , cena 18,5 din takođe iz čardaka, tako da su tui stvari sasvim jasne.
    Ljudi su gusto posejani, ali su retko nikli

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku markokurjega na ovoj poruci:

Rajko75 (08-07-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    373
    Zahvalio se
    312
    Zahvaljeno 135 puta na 74 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ako ne rodi onda nemas cemu da se nadas uopste ovako makar postoji nada da ce uz normalan rod biti donekle ok cena

Član nikola indjija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    6,103
    Zahvalio se
    1,800
    Zahvaljeno 2,131 puta na 960 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Jel neko ovrsio kad vec pricate o prinosima i cenama?

Super Moderator Matic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    24,667
    Zahvalio se
    244
    Zahvaljeno 7,015 puta na 3,970 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Besposlen pop i jariće krsti!Ljudi su srećni jer je prošle godine u ovo vreme već izgorelo sve
    Udri me,ubi me,kožu mi deri,odavno ja sam spreman da mrem.Opsuj mi oca,majku i sve po spisku,samo mi nemoj dirati Srem!

6. Sledeći 5 korisnici su se zahvalili Matic na ovoj poruci:

daner (09-07-18), DraleTD (09-07-18), Mirkovkomsija (09-07-18), MOMOSARIC (09-07-18), Sudarski Bojan (09-07-18)

Član Darko Dren avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    1,309
    Zahvalio se
    757
    Zahvaljeno 1,279 puta na 318 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Izgleda da jesu. Nego nemaju vremena da pišu, lopataju kukuruz zbog velike vlage...

Juče sam malo obišao kukuruze. Zaista izgledaju odlično, ranije fao grupe sejane početkom aprila obećavaju izuzetan rod, samo da stigne do ruke kako treba što bi rekli. Ja o prinosu govorim kad mi prikolica udje u dvorište.

Što se tiče one priče da će ove godine imati kukuruza svako ko ga je posejao, apsolutno nije tačno. Ko nije zaštitio od korova kako treba, a takvih domaćina u mom kraju ima dosta, tu nekog prinosa neće biti. Proguta ih trava.

8. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili Darko Dren na ovoj poruci:

nikola indjija (09-07-18), Petar 90 (09-07-18), Tomislav n (09-07-18), Zoran Kostović (09-07-18)

Super Moderator Matic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    24,667
    Zahvalio se
    244
    Zahvaljeno 7,015 puta na 3,970 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Kako kaže član Momo Šarić neko se bavi poljoprivredom a neko rudari.Kod nas ima ko nije imao kukuruza ni 2014 godine a svi znate kakva je to bila godina.
    Udri me,ubi me,kožu mi deri,odavno ja sam spreman da mrem.Opsuj mi oca,majku i sve po spisku,samo mi nemoj dirati Srem!

10. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Matic na ovoj poruci:

Tomislav n (09-07-18)

Član Radisa_ avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Poruka
    40
    Zahvalio se
    4
    Zahvaljeno 41 puta na 20 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Već duže vreme pratim ovu temu i gledajući vaše slike i komentare, primećujem da se većina od vas nada odličanom prinosu i dobroj ceni za ovu godinu što i ja iskreno očekujem pošto imam i ja malo zasejanog kukuruza.
    Ali imam savet za većinu od vas.

Možda je vreme da se prebacite i na temu "Investicija u privatne silose, susaru i vagu" i razmislite šta da radite sa vašim prinosima ukoliko bude stvarno rekordna godina.
    Nemojte misliti da pravim reklamu za moju firmu, (onaj ko je imao priliku da me upozna to može i potvrditi) nego još uvek radim na tome da bez zatvorenog ciklusa u ratarstvu nema zarade.
    U Italiji,Francuskoj, Poljskoj itd skoro da ne postoje gazdinstva sa silosima ili čardacima bez sušare. Kod nas je to još uvek naopako.

U svakom slučaju i ove godine ću se naslušati komentara tipa: I ove godine sam im dao pola sušare zbog vlage ili Ovo je poslednji put da me ucenjuju.

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Poruka
    462
    Zahvalio se
    166
    Zahvaljeno 131 puta na 89 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pa vec imamo i rekordere u prinosima
    Nisam pesimista ali izgleda da su neki zaboravili za ostale vremenske neprilike osim suse

13. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Tomislav n na ovoj poruci:

nikola indjija (09-07-18)

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Poruka
    1,264
    Zahvalio se
    1,355
    Zahvaljeno 424 puta na 277 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Radisa_ Pogledaj Poruke
    Već duže vreme pratim ovu temu i gledajući vaše slike i komentare, primećujem da se većina od vas nada odličanom prinosu i dobroj ceni za ovu godinu što i ja iskreno očekujem pošto imam i ja malo zasejanog kukuruza.
    Ali imam savet za većinu od vas.

Možda je vreme da se prebacite i na temu "Investicija u privatne silose, susaru i vagu" i razmislite šta da radite sa vašim prinosima ukoliko bude stvarno rekordna godina.
    Nemojte misliti da pravim reklamu za moju firmu, (onaj ko je imao priliku da me upozna to može i potvrditi) nego još uvek radim na tome da bez zatvorenog ciklusa u ratarstvu nema zarade.
    U Italiji,Francuskoj, Poljskoj itd skoro da ne postoje gazdinstva sa silosima ili čardacima bez sušare. Kod nas je to još uvek naopako.

U svakom slučaju i ove godine ću se naslušati komentara tipa: I ove godine sam im dao pola sušare zbog vlage ili Ovo je poslednji put da me ucenjuju.
    Da to je svakako jedna od opcija ali i kosta puno,svako ima u dvoristu po neku kotarku a i u komsiluku ima sigurno mozda bi se trebalo vratiti na branje u klipu {kad se svedu racuni ipak se isplati}

Član MOMOSARIC avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    11,516
    Zahvalio se
    2,671
    Zahvaljeno 3,495 puta na 1,875 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Netreba biti zadovoljan ,treba samo pritisnut kukati dalje. Treba nam jos jedna dobra kisa oko Ilije i onda sunce i suv septembar da otpusti vlagu i da kipujemo na gomilu . Sta ce nam silos.

Član Radisa_ avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Poruka
    40
    Zahvalio se
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Sudarski Bojan Pogledaj Poruke
    Da to je svakako jedna od opcija ali i kosta puno,svako ima u dvoristu po neku kotarku a i u komsiluku ima sigurno mozda bi se trebalo vratiti na branje u klipu {kad se svedu racuni ipak se isplati}
    slažem se i razumem to što ti kažeš. Ali ti mi reci da li su 10.000 evra veliki novci , i ako jesu, zašto 90 posto ljudi koji imaju sušare razmišljaju da nabave veću?
    Mogu vam dati prime dečka koji je prošle godine uzeo sušaru, a znamo kakvo je vreme bilo, i prezadovoljan je uštedom . On je već ove godine isplaćuje u potpunosti

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: MOMOSARIC Pogledaj Poruke
    Netreba biti zadovoljan ,treba samo pritisnut kukati dalje. Treba nam jos jedna dobra kisa oko Ilije i onda sunce i suv septembar da otpusti vlagu i da kipujemo na gomilu . Sta ce nam silos.
    Da.
    To su mislili i ovi sa žitom pa su dolazili kod mene kukajući da im ja sušim jer je žito prolijalo a sušara nigne u okolini.
    a da ne pričam o onima koji nikad nisu sušili pšenicu pa sad navrat i nanos morali da suše

Član Darko Dren avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    1,309
    Zahvalio se
    757
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nemoj ti misliti da ljudi aktivni u ovoj temi ne znaju blagodeti posedovanja sušare. Voleli bi mnogi da je imaju, ali ima toliko drugih stvari u koje treba investirati. Šta će ti sušara ako nemaš prostor za skladištenje.

Znaju ljudi šta će sa svojim prinosima, ne moraš ih ti savetovati. Ispada ti post klasično reklamiranje.

18. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili Darko Dren na ovoj poruci:

diesel d-60 (10-07-18), dobrodol (09-07-18), DraleTD (09-07-18), Goran G. (09-07-18)

Član Beli76 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Poruka
    393
    Zahvalio se
    324
    Zahvaljeno 150 puta na 92 poruka
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    I mi isto "nebi" da se ti reklamiras, barem dok ne platis oglas na ovom sajtu.

Član Radisa_ avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Poruka
    40
    Zahvalio se
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Darko Dren Pogledaj Poruke
    Nemoj ti misliti da ljudi aktivni u ovoj temi ne znaju blagodeti posedovanja sušare. Voleli bi mnogi da je imaju, ali ima toliko drugih stvari u koje treba investirati. Šta će ti sušara ako nemaš prostor za skladištenje.

Znaju ljudi šta će sa svojim prinosima, ne moraš ih ti savetovati. Ispada ti post klasično reklamiranje.
    U pravu si Darko. Ali ima samo jedan problem. Mi smo svi mnogo pametni i znamo sve, a posle nam je kriv k***c što izvozimo
    Poljske breskve, Bosanske maline, Grčke kajsije i tako dalje. I lepo sam napisao IZVOZIMO pa su nam uvek krivi neki drugi kad tog izvoza nema ili se naša roba ne otkupljuje. Tako je i u ratarstvu.
    Što se tiče mog reklamiranja, već sam napisao da za to nemam potrebu, već se trudim da pomognem onima koji to shvate na pravi način

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: Beli76 Pogledaj Poruke
    I mi isto "nebi" da se ti reklamiras, barem dok ne platis oglas na ovom sajtu.
    U pravu si.
    Samo moraš naći jednog i kažem jednog čoveka u Srbiji kome sam naplatio savet ili uslugu ( a ima ih dosta koje me zovu i u 12 sati noću kada krene sezona sušenja) pa posle nastavi

- - - - - - - - - -

pošto vidim da nekom smetju moji komentari, zamolio bih da razmisle kako to da su i sušare ušle u sistem za podsticaje u poljoprivredi i čudna stvar baš kad sam ja krenuo to da radim.
    ne verujem da je onima koji su nabavili sušare smetao povraćaj od 50% i nisam taj koji je dizao cene zato što država dale pola
    Čudna stvar
    pozdrav svima

Član Darko Dren avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    1,309
    Zahvalio se
    757
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nije svaka godina i jesen toliko kišna da kukuruz ne može da spusti vlagu. Sa 17% može prilično da stoji. Ja ga čak skladištim i sa 19% i stoji do februara-marta bez problema. Imam prostora kod kuće za 300 tona robe.

Mnogi u Vojvodini imaju problema sa malim dvorištima i nemaju prostora za izgradnju skladišta. Prošla godina je bila katastrofalna, ljudi se još nisu i s obzirom na cene i neće tako lako povratiti.

Podna skladišta, silosi, šupe, pa onda razmišljanje o sušari.

A što se tiče kukuruza, hibridi ranijih fao grupa namenjenih kombajniranju sasvim lepo otpuštaju vlagu. A to što mi hoćemo da posejemo fao600 i da ga u kišnoj godini krunimo i da sa njim nemamo problema, to je naš problem.

Član Djordje Antonijevic avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Poruka
    385
    Zahvalio se
    14
    Zahvaljeno 94 puta na 43 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ZP 666 visoka stabljika,a nizak polozaj klipa,to mi se ne svidja,ali oplodnja jako dobra,bice slika posle ove vodurine... BC Pajdas,njemu kise vise ne treba,trenutno naliva zrno,14 redova,vrlo zadovoljan. :D
    Mladi poljoprivrednik sa 18 godina

Član MOMOSARIC avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    11,516
    Zahvalio se
    2,671
    Zahvaljeno 3,495 puta na 1,875 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Pa nemojte pretjerivati , šta ima veze što radiša iznosi svoje mišljenje , vjerovatno je i u pravu . Na kraju krajeva šta smeta i da je reklama na neki način , nevid šta to smeta nama koji čitamo ?

24. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili MOMOSARIC na ovoj poruci:

dukej (09-07-18), kiraj (09-07-18), Radisa_ (09-07-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    2,630
    Zahvalio se
    852
    Zahvaljeno 595 puta na 405 poruka
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Niko vas ne tera da od njega kupite sušaru. Što ste odmah čoveka napali kao da vam vadi novce iz džepa.

26. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku BOKIBOLE na ovoj poruci:

Radisa_ (09-07-18)

Član Petar 90 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    3,796
    Zahvalio se
    778
    Zahvaljeno 691 puta na 405 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Za ranije fao grupe je po meni dobra stvar imati susaru,skines ranije prosusis i mozda uhvatis bolju cenu...
    Kukuruzi obecavaju ove godine,ali nece svi imati rekorde,i nisu svi ni zastitili,ni nadjubrili kako valja....

Darko tih 300t na lageru zvuci super,trenutno imam za oko 100t ali bi to znacilo da popunim svaku rupu u dvoristu,pristojan lager mi je za oko 50t ....Razmisljam ozbiljno o silosu ili bar o supi za skladistenje,..

Radisa@ apsolutno se slazem da bez zatvorenog ciklusa nema adekvatne zarade,zato tezim da proizvedem hranu i prase,da utovim i da prodam meso,dakle od nive do mesare
    “Mana mnogih ljudi je što žele da budu učitelji drugih, a ustvari bi trebalo još dugo da ostanu učenici.”

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Poruka
    1,264
    Zahvalio se
    1,355
    Zahvaljeno 424 puta na 277 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ja nisam napao nikog nego samo kazem da su i ljudi malo lenji i da su kotarke dobre samo treba malo truda a nemam nista protiv silosa i susare ,ko moze svaka cast

Strana 61 od 103 PrvaPrva ... 1151596061626371 ... PoslednjaPoslednja

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.