Kukuruz 2018

Pionir 0423

mw4irn.jpg
 
Baš juče komentarišemo sa kolegom kako je dobro da malo malo pa kisnemo,a on meni kaže jel se sećaš prošle godine u ovo doba kako su bili veći i zeleniji kukuruzi a posle su u julu-avgustu popušili...Tako da još to neznači ništa da su sada za kalendar,ako nebude tih toplotnih talasa biće roda ali ako bude vruće leto možemo se oprostiti od roda...:ppozdrav:
 
Baš juče komentarišemo sa kolegom kako je dobro da malo malo pa kisnemo,a on meni kaže jel se sećaš prošle godine u ovo doba kako su bili veći i zeleniji kukuruzi a posle su u julu-avgustu popušili...Tako da još to neznači ništa da su sada za kalendar,ako nebude tih toplotnih talasa biće roda ali ako bude vruće leto možemo se oprostiti od roda...:ppozdrav:

Neboji se kukuruz vrućine kad su noge u lavoru ::namigivanje::.
 
Juce slucajno prosao pored jedne manje njive gde je za probu AS M43. Posto smo zavrsili sa korovima, a ne planiram da spartam trudicu se da ne obilazim kukuruze do faze metlicenja i oplodnje kako se ne bih suvise nadao jer i neke dugorocne prognoze ne idu u prilog.
fca169d69bc4afbc1ec31606e0cb8674.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Veceras sam isao da vidim da li se prosusila jedna njiva koju nisam ospartao jer je bila mokra. Ta njiva je do samog sela i dobijala je kisu kad god je i u selu padala (a selo nam je ove godine cesce kislo nego atar). Na njoj je NS 6102 sejan na 24.5 cm za cardak.
Na drugoj slici je DKC 5222 sejan na 22.5 cm, ta njiva iako je samo 900m dalje od ove je draasticnooo manje kise (ako se pod kišom može podrazumevati par puta po par litara) imala nego ova pod selom.

Osim razlike u hibridu i kiši, sva agrotehnika je ista i rađena u isto vreme.
580b13b94f8e9a761a0a8b8e66f9a4c1.jpg
5f305db222c6e40a803cd4c3a4b0fb4f.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Obe slike su slikane sa iste lenije pa se zadesilo da je DKC slikan na višljem kraju njive, drugi kraj je niži i tamo je bolji kukuruz al' ni blizu onog pod selom.
 
Nazad
Vrh