Kukuruz 2018

Zp 666, sutra spartanje.
6267d3952dda78e35b09f04214e661a3.jpg


Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Ima štete u svakom slučaju. Ali koliko znam i kod mene je jedne godine u tom uzrastu bio kukuruz i isto tako je bilo. Prvo su došli pogledali i posle pred berbu su još jednom došli i pogledali i na kraju procena je bila 45%. Bilo je i kukuruza ali je bilo i nekih koji nisu imali klipa.

Pa mislim da je ce I kod mene biti stete barem 40%.
 
Ratatatui pa sad imaju ovi pametni telefoni i slikas s njima i ostaje ti zabelezeno i datum i vreme. Eto ti dokaza za bilo koju osig kucu. A oni neka dodju i posle mesec dana. U svakom slucaju moraju da dodju i na kraju pred zetvu i onda ti kazu kolika je ukupna steta.
 
Bili samo jednom i onda je sačinjen zapisnik uzmu na deset biljaka koliko je oštećenih i skroz uništenih, tako izvuku procenat nastale štete.
 
Danas obiso malo kukurjze koji su uz put i neverovatno koliko je porasto za dva dana,i jos nesto sto se herbicida tice.Sto ranija priprema za setvu da korovi krenu lepo,nakon setve total i terbutilazin,u trecem leru adengo i njive kao beton ciste.....
Kazem to zato sto imam par njiva gde su korovi mnogo kasnije nikli i moralo se raditi u osmom listu laudis i ekviip,i sad tesko da cu stici da ga ospartam,a da je odranjeno kao prva kombinacija svakako bi bilo vremena za spartanje
 
Danas obiso malo kukurjze koji su uz put i neverovatno koliko je porasto za dva dana,i jos nesto sto se herbicida tice.Sto ranija priprema za setvu da korovi krenu lepo,nakon setve total i terbutilazin,u trecem leru adengo i njive kao beton ciste.....
Kazem to zato sto imam par njiva gde su korovi mnogo kasnije nikli i moralo se raditi u osmom listu laudis i ekviip,i sad tesko da cu stici da ga ospartam,a da je odranjeno kao prva kombinacija svakako bi bilo vremena za spartanje

Negde mi se u glavi mota podatak da kukuruz moze za jedan dan da poraste 5cm u visinu ,nesecam se odakle mi to ali kad ima sve uslove kazu vidi se kako raste:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh