Kukuruz 2018

Kod nas se radilo branje u klipu 28. i 31. avgusta. Nikad ranije. A imali smo ekipu malo jacu!

r8w17n.jpg


2jbjr87.jpg
 
Proverio vlagu danas. Najsuvlji 4717 14,8%, 4943 15,9%, 9911 17%.
Trebalo bi da su na drugom tipu zemljista bar malo suvlji ali nisam isao tamo.
Na slici jedan od najboljih 0412, moja najbliza njiva Moravi samim tim i lepa vlaga 20,5% u odnosu na druge njive gde je ovaj hibrid.
Fali mi kukuruz pa ce nesto da se skine od ponedeljka ako dozvoli vreme.
2e9485ac2e540215bff1aab352994e38.jpg
08a6800a7ee30f0ce4a1eb30b2f72c27.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Ako se na mene odnosi, kao prvo nije sin nego sinovac a patike je skinuo jel mu je bilo vrucina...
 
E prvo sam mislio da je ovaj aca dvorska luda al izgleda da je malo napaceniji od lude. Sta ima lose sto je dete boso I jos ga nazivas mucenukom, ako si hriscanin znas valjda ko se naziva mucenicima!! Boze me sacuvaj!

Dragane u pitanju je bila sala ,cika Aca nije hteo nikoga da uvredi nego je sigurno mislio da decko bude nagradjen zato sto pomaze u skidanju kukuruza:ppozdrav:
 
Kao i kad stariji kazu mladima da idu kupiti nove farmerke,da ne idu tako poderani...kad ono u stvari takva je moda ..
 
Ovde da malo izbice rata . Nego da vidimo dalje deo atara koji je mnogo manje kise dobio prinos 6400 kg po kj sa 15% vlage. Mada gledao juce. Tablicu almexa od prosle i ove godine vidim da je razlika bez malo 250kg za isti procenat vlage u njihovu korist. Rodilo i njima bas bas


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo fotke 2 karakteristična klipa. Većina je sličnih, nekima nedostaje manje, a nekima i više zrna pri vrhu. Osim toga, stabljike su jako tanke i visoke oko 3m, a klipovi nasađeni na različite visine, od 1,1 m do 1,9 m (do početka klipa). Beremo ručno pa su visoko nasađeni klipovi problematični za lupljenje i trganje. Zabole ruke od stalnog držanja iznad glave. ::lose::
Radi se o BC Pajdašu, barem je tako pisalo na deklaraciji.. Zna li netko razlog ovoj pojavi? Posebno molim od forumaša, koji imaju posijan BC Pajdaš, informaciju kakav je njihov.
WP_20180908_10_00_49_Pro




Danas sam se malo igrao vlagomjerom iz Lidla koji je inače namijenjen za mjerenje vlage u drvetu i građevinskim materijalima (beton, cigla, žbuka). Upitno je koliko su ti rezultati točni, ali vjerujem da ne odstupaju više od 2-3 postotna poena.
Rezultati su jako različiti, vjerojatno zato jer su klipovi olupljeni u različito vrijeme. Klip s vlagom 15% je već desetak dana olupljen, a ovaj s 29% je svježe olupljen.
WP_20180908_11_48_33_Pro
WP_20180908_11_47_24_Pro
WP_20180908_11_47_57_Pro
WP_20180908_11_49_33_Pro
 
Pre neki dan smo uslužno vrli jednu parcelu BC Pajdaš i klipovi su na normalnoj visini.... Ni govora o 2m.
A koliko vidim na slikama ni zrno mu nije one karakteristične crvene boje.
 
Zbog tih egzibicija sa semenom izbacio sam BC hibride iz setvene strukture.Pajdaš je nekada bio hibrid niskog rasta do 1.8 m ne više.
 
I ja ga od prije 10+ godina pamtim kao niskog i s crvenijim zrnom, iako i sad ima klipova koji imaju izrazito crveno zrno, ali su rijetki. Znam da je stabljika kod rjeđeg sklopa bila izrazito debela.
Izgleda da ću se morati oprostiti od tog proizvođača.
 
Mirmag uteši kuma,ima toga i kod nas na nekim parcelama. I ne bitno je koji je hibrid... Dkc4717, Pioniri....
 
Nazad
Vrh