Kukuruz 2018

Jbg. Ko nam kriv Pero kad nismo rodjeni tipa u Somboru, oni za susu ne znaju, tamo padne kad pomislis na kisu, ima jos takvih mesta gde je konstantno dobro.
Kad neces da slusas mene I kamarada, umemo I mi mladji da nanjusimo :ppozdrav:
Bice jos kisa, ti i kamarad ste potrefili sa kukuricama ove godine.
Ne kajem se ja sto ga nisam posejao vise. Tu gde kukuruz rodi soja luduje, tako da za sad funkcionise to sto sam smanjio kukuruz a povecao pod sojom.
 
Da li kukuruzima (bilo koji FAO) može da nešto poremeti oko razvoja klipa ako bi u narednom periodu došlo do visokih temp? Naravno da ne želim ni da pomislim da dođe do toga.
 
Sve zavisi u kojoj su fazi vegetacije sad, a što zavisi od fao grupe i vremena setve, i naravno prolećnih uslova. Ja sam neke parcele posejao 03. i 04. aprila, sve je fao500, uveliko beremo purenjake i purimo i kuvamo. Njemu neke visoke temperature ne mogu da naprave neku veliku štetu jer ima dobre vlage u zemlji. Zatim imam nešto sejano sredinom meseca, isto fao 500. I od 20-og do 25-og posejani fao 400 do fao 500 za kombajniranje u zrnu. Njima je potrebno još neko vreme blagih temperatura, ali su na takvom području i takvoj zemlji gde je prošle godine na onoj suši bilo u proseku oko 6 tona suvog zrna po hektaru.

Inače, što se tiče oplodnje, bilo je izuzetno kišnih dana, ima slučajeva gde je veliki procenat krezubosti klipa. Kod mene je takav slučaj na jednoj parceli, baš sejanoj sredinom aprila. Ove ranije i kasnije sejane taj problem nemaju. Jednostavno, ovaj se oprašivao baš u ono vreme česte kiše i maglovitog i hladnog vremena.
 
STDZCYv.jpg

DKC 5222 skoro završio nalivanje.
 
Odlični. U pitanju su ZP548, 555, 560 i NS5051. Na njivi gde je 548 je nešto lošiji sklop, crv ga jeo, ali zato ima dosta dvokliposti. Zrno krupno, čak radi i ono zrno na samom vrhu klipa. Baš je rano posejan, i napredovao je kao lud.
 
Nazad
Vrh