Kukuruz 2018

Imam seme kukuruza od prosle godine preteklo oko 3-4 kg,posadio bi ga sa pasuljem djuture,kako da izracunam za koliku povrsinu bi to izaslo,koliko inace meri vreca sa 25 k semenki(u pitanju je NS 640),znam da nije seme kukuruza svako isto pa i kilaza vrece samim tim varira,ali onako priblizno me interesuje :)
 
Koliko dana najkasnije makon setve moze da ide kombinacija total x terbutilazin?ili bolje pitanje u kom stanju treba da bude kukjruz da bi bez posledica moglo da se radi tom kombinacijom
 
Kolko god samo da ne izadje kukuruz .

Nego , današnja rabota , sojište neuzorano jer je bilo mokro jesenas dok je došlo na red , a i ovde često bude vodoleža pa namjerno ostavim za proljeće . Da nebi orao sad pa da ostanem dva dana i ništa ne uradim , zaove situacije imam jedan stari švapski sjetvospremač . Saranim ga duboko , pa jednom uzduž i drugi put koso i to je to . Ovde gdje sam snimio je laka zemlja ali u drogoj polovini je beton , ali nema veze . Ljudi se samo plaše da će polomiti spremač . 3ha i nijednu kuku nisam slomio . Važno je samo da nema trave mnogo , ako ima treba totalom na vrijeme .

 
Ufff moji kukuruzi su jos u dzakovima. Ako bude sve kako treba sutra poslepodne cu moci da krenem sa setvom.
Ukupno 6 kj posejano zato sam krenuo ranije, bilo je vlage a i lepo toplo vreme koje je doprinelo nicanju.
Nego predji u temi soje i kazi mi kad ces krenuti sa sojom.
Ja sam zavrsio sa kukuruzom i suncokretom i ne bi do 1 Maja da krenem sa sojom, ali plasim se najavljenog suvog Maja pa cu bar nekih 20-25 kj posejati ovih dana.
.
 
Za sada je dobro.
238063af12d7ce2de7d4d8ad40c5d46e.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh