Kukuruz 2018

IMT577dv

Član
Učlanjen(a)
19 Nov 2012
Poruka
3.480
Lokacija
Cuprija
Otvaram temu da ostavimo ovu katastrofalnu godinu iza nas. Cuo sam juce da su krenuli sa katalozima, ubrzo bi trebalo i cenovnike da izbace, sigurno ce naci nacin da opravdaju opet neko poskupljenje.
Sta ce te od hibrida sejati na prolece ?? Jel mozemo da izvucemo neke pouke iz ove godine ili opet u prvi razred ??
 
Ja sam porucio veci deo kukuruza za sledecu godinu od 20kj planiranih za kukuruz i to samo zbog cene....porucio sam kws karmas po 2200din i kws krebs po 2940din, seme je proslogodisnje....ostalo mi je i nekoliko kesa sy helika i paka od ove godine koje cu takodje posejati.
S proleca jos cu jedan hibrid uzeti za jednu parcelu od 5kj verovatno neki ZP
 
Ja cu kao i do sada od 12-16kj,odlucio sam sve ide NS i jedan deo je Syngenta...
 
Par hibrida od Zp-a izbacujemo, ostace samo ZP - 427 i ZP - 366, vise ce sl.god ici KWS Konfites, dao najveci prinos 3200kg/ha setva na 22cm, i ako Bog da radicemo Pionirov ogled
 
@IMT 577dv
O kakvom prvom razredu pricas? Ja sam pomislio da sam diplomirao sa DKC-om koliko ga vec godina u nizu sejem, kad ono, obdaniste:osmeh:.
Smanicu setvu pod kukuruzom, na nekih 7kj pojacavam sa sojom, a koje hibride cu posejati jos uvek pojma nemam.
 
Na proleće površine nešto manje nego ove, povećavam suncokret i soju. Semenske kuće ne menjam, ali neke hibride izbacujem. Od Pioneera sejaću 9911 koji je ove godine bio izvanredan na ovoj suši, a od ZP-a 555 i 560. Od Pioneera probaću još neki hibrid.
 
@IMT 577dv
O kakvom prvom razredu pricas? Ja sam pomislio da sam diplomirao sa DKC-om koliko ga vec godina u nizu sejem, kad ono, obdaniste:osmeh:.
Smanicu setvu pod kukuruzom, na nekih 7kj pojacavam sa sojom, a koje hibride cu posejati jos uvek pojma nemam.

Obdaniste i prvi razred mu dodju isto u odnosu na diplomiranje :osmeh:


Ja na prolece slicna povrsina kao ove godine, nekih 14-15ha. Nadam se da cu iseci za silazu i dnevne potrebe samo planirana 3ha, a ne kao ove.
KWS gotovo sigurno izbacujem, najvise Pionir bolje u nekim delovima podneo susu ostalo Dekalb i mozda 2-3 vrece neke druge semenske kuce cisto da probam. Jedan hibrid je siguran kod mene P0412 i zauzece bar 1/3 a ostalo razmislicu, narocito za DKC koji da probam posto sam sejao samo 5276 do sada.

Ove godine nisam cuo da se neko pohvalio nekim hibridom da je odskocio u odnosu na ostale, za razliku od 2012 kad sam cuo za par hibrida sigurno da su osisali ostale.
 
Kod mene ce se sejati najvecim delom pionir i to 9241,9911 i 0412 ,razmisljam se da probam na jedan ha neki kasniji hibrid,i razmisljam i o dkc 4717 na nekoj maloj povrsini za probu.... inace sejace se oko 8ha
 
Da li se planira ove godine nabavka semena kukuruza kolektivno?
 
Ako bude ja sam za,dkc 4943,5031 ,4795,a za sve koji oće naše ns 6140 ove god 4t kj sa 17 vlage,a dkc 16 vlaga sem onog ultra ranog 14%,zp 366 teško govno sa dkc 5623 na istoj njivi ovaj kasni ga oduvao pa ni klip nije ličio ni na šta,a možda mu nije odgovarao ovčiji stajnjak jer tapolovina bila nađubrena,bem li ga ,nikad više,a onaj ns u doljama gde se slivala voda klipovi ko cepanice na 27 cm .
 
Ja smanjujem sa 63kj na 50kj,necu prelaziti fao 400,ostajem na Dkc-u,verovatno 4717 i 4943,5031 otpada zato sto jako sporo otpusta vlagu i to u jako susnoj godini. E da,mozda probam pioneer 9241,mnogi ga hvale.
 
Ja ove godine smanjujem repu, suncokret, a povecavam kukuruz, cak cu i duplirati kukuruz na kukuruz na nekim parcelama, pa sta bude...
Bice Pioniri i DKC, razmak na 21cm sve fao grupe koje ce biti od 400-600, sve kao i ove godine kada sam pukao.:haha:
 
Mene je strah da sejem kukuruz uopste, mi smo stradili ovde katastrofalno, prosek nam je bio 600 kg po jutru, tako da cemo smanjiti kukuruz maksimalno a sto se tice semenskih kuca malo cemo i pionir da proredimo od sada.
 
Poštovani forumaši hteo bih da čujem od vas koju semensku kuću da uzmem, koju FAO grupu, na koji razmak u redu da sejem sledeće godine. A sve vas pitam da bih znao šta da radim jer ću sledeće godine imati sve pokriveno pod sistemom za zalivanje. Možda ću ga raditi i u zrnu a možda brati u klipu.
 
Nazad
Vrh