Kukuruz 2018

Били данас на пионировој огледној парцели, да видимо који је хибрид најбољи у овој години...
Ово су резултати....
b5gn15.jpg


- - - - - - - - - -

Какомрече Милан из Пионира, од следеће године јефтинији кукуруз оз разлога што је делта изашла из пословања са кукурузима
 
I što je dosta ljudi odustalo od njih i prešlo u druge tabore.Zanimljivo male vlage za ove kasnije hibride.Kad sam sejao 0725 nikad mi nije uspeo spustiti manje od 17.
 
Taj 0725 jeste ubica samo bolji je za berač i klip nego zrno,ova se ne računa jer su vanredno kod svih male vlage.
 
Ja sam moje 0023 i 9911 nosio pre neki dan na nasu ekonomiju, vlaga je bila 13.1 za 9911 i 13.7 za 0023....hektolitar je bio 74 za 9911 i 73 za 0023....sutra bi trebali da ih skidamo, pa cu reci koliki je prinos bio kao i vlagu i hektolitar...njiva je tacno 9Ha pola jednog pola drugog...
 
Били данас на пионировој огледној парцели, да видимо који је хибрид најбољи у овој години...
Ово су резултати....
b5gn15.jpg


- - - - - - - - - -

Какомрече Милан из Пионира, од следеће године јефтинији кукуруз оз разлога што је делта изашла из пословања са кукурузима
Jeftiniji kukuruz ili seme kukuruza??
 
Svrsio i ja..., za ovu godinu.
Prva tri mesta kod mene.

1. Pionir 1063 (fao 690)
2. Pionir 1241 (fao 670)
3. DKC 6830 (fao 580)

Nije bilo kise dovoljno u pravom momentu i to je umanjilo rod. Vlage su bile dobre. Tablice za obracun malo nepovoljnije. Sve u svemu ispalo je malo bolje nego sto sam se nadao
 
Kod nas u ataru urađeno preko 70% kukuruza.
Kreće paljevina,cigani,ludaci...već 3-4 dana zuje vatrogasci.
 
Nazad
Vrh