Kukuruz 2018

Ako jeste onda je dobra zamena ,ala prsti kukuruz ,nego kako bi se uklopio ovaj heder na Zmaja ?Nemislim na 6 redi nego 4 i dal je to neko probao?
 
A sa koliko nafte si ti mislio da beres hektar jednorednim 10-12 sati drugom sporom.Ako tvoj ferguson ide na vodu moja rakovica ne ide,a berem u kombinaciji rakovica 76(ubrzan kardan) i zmaj 216.
Racunica vam nepije vodu,svi kazu oru dva hektara za ceo dan, prvom direkt i trose 20-25 litara na hekt.znaci do 50 litara za ceo dan rada a mnogo 50-60 litara 2 sporom kad berem ceo dan.Kupi malo krupniju masineriju pa da vidis kako gorivo ide.
Ova kombinacija ne gori vise od 30l na dan u ovakvom kukuruzu. 1. spora na 1500 obrtaja.
 
Potrosnja zavisi i od kukuruza, kod nas do neki dan sa takvim beracom nisi ni mogao uci u neki kasni kukuruz , stabljike zelene. U petak silos tek poceo da prima kukuruz, prinosi u zrnu min 7t/kj a kod dobrih kukuruza na vrijeme posijanih idu 9t/kj i vise.
 
Snimci vrsidbe od cetvrtka,prinos oko 13t/ha a oko 20t/ha prasina.Morali smo dve pauze da pravimo za izduvavanje kombajna...
 
Ovaj keder je 8 redi taman da se presece na pola i ima za dva zmaja:haha:

Odlicno ,nego neznam dal ima tu elektronike gde bi to utakno u Zmaju:sta: Nego Montoja jeste da vredi vise nego kombajn ali ovakav posao koji uradi i vredi vise ,sam kombajn okruni solidno i ja sam zadovoljan ucinkom i netreba mi kombajn od 50000 e ili vise ,dosta bi bio i heder
 
Па ко те тера да возиш једноредни берач са трактором који се игра са змајем 223?
Једино ако је јако брдо,онда поштујем.
Brdo,ima mesta gde jedva izvucem berac uzbrdo,ako je vlaznije blokada stalno,pukne noga od stiskanja.

- - - - - - - - - -

Ova kombinacija ne gori vise od 30l na dan u ovakvom kukuruzu. 1. spora na 1500 obrtaja.
Ovo je ravno ko ploca,tu moze i biciklo vuci berac.
 
Baš tako Momo. Ja imam i ravnice i brda. Bilo koja operacija kada se radi uz uspon potrošnja je veća, ali zato nizbrdo može brzina više, a gas manje. Kad se napravi prosek, izadje kao i u ravnici.

Ovo po pitanju velikog uspona me seti na priču na tv-u jednog čiče iz nekog planinskog sela, kad kaže kako se mučio dok je bio dete. Kaže kad krenem u školu, idem peške 15 km po snegu do pasa, uzbrdo. Kad krenem iz škole kući, opet 15 km po snegu do pasa UZBRDO... :haha:
 
Baš tako Momo. Ja imam i ravnice i brda. Bilo koja operacija kada se radi uz uspon potrošnja je veća, ali zato nizbrdo može brzina više, a gas manje. Kad se napravi prosek, izadje kao i u ravnici.

Ovo po pitanju velikog uspona me seti na priču na tv-u jednog čiče iz nekog planinskog sela, kad kaže kako se mučio dok je bio dete. Kaže kad krenem u školu, idem peške 15 km po snegu do pasa, uzbrdo. Kad krenem iz škole kući, opet 15 km po snegu do pasa UZBRDO...
I ja radim ravnicu i brdo, taj prosek mi nikako ne ide kao kod tebe...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav ljudi. Jel zna neko sa koliko vlage moze kukuruz da se skladisti u dzambo vrece ? probao sam da berem ,prosao dva reda i jako se kruni ,sigurno 5% ako ne i vise.
Pa sam planirao da ga okrunim ,i sipam u vrece preko zime . :D
 
Baš tako Momo. Ja imam i ravnice i brda. Bilo koja operacija kada se radi uz uspon potrošnja je veća, ali zato nizbrdo može brzina više, a gas manje. Kad se napravi prosek, izadje kao i u ravnici.

Ovo po pitanju velikog uspona me seti na priču na tv-u jednog čiče iz nekog planinskog sela, kad kaže kako se mučio dok je bio dete. Kaže kad krenem u školu, idem peške 15 km po snegu do pasa, uzbrdo. Kad krenem iz škole kući, opet 15 km po snegu do pasa UZBRDO... :haha:
Au au,ajd kolega objasni kako nizbrdo sa beracom brzina vise a gas manje?
 
Au au,ajd kolega objasni kako nizbrdo sa beracom brzina vise a gas manje?

Za berač konkretno ne, ali ja kad berem nizbrdo idem sa nešto manjim gasom u odnosu kad idem uz uspon, a sa 60 ks vučem Zmaj 223.

A što se tiče potrošnje, potrošnja ti mora biti velika kad ti veličina traktora nije uskladjena sa veličinom berača. Kao kad bi sa 100 ks vukao plug od 2*30 cm zahvata...

Sad će reći kako je ekstremno brdo... Voleo bih da vidim koje je to ekstremno brdo gde kukuruzi razvale sa prinosom pa moraš ceo dan da bereš hektar...
 
Nazad
Vrh