Kukuruz 2018

Ja juce poceo a danas zavrsio spartanje s prihranom. Dato j2 200 kg/ha urea. Kukuruzi su veliki 10 pera i ako okisa vise ne bih mogao uci. A pravio juce prekid jer sam imao defekt na traktoru. Riknula AC pumpa. Jutros zamenjena i nastavljeno pun gas. Ja sam sa njim zavrsio do berbe. Sad neka mu da onaj od gore kise i ne velike temp.
 
493b78e7f839a6858fdb751a2f64d480.jpg


Zp 606,danas ospartan a pre neki dan prihranjen preko lista sa Slavolom i nesto malo SANa... jebes ga ovde na slici je bas bled,a uzivo ima onu modru boju...
 
U mom kraju su kod mnogih proizvođača Sindžentini hibridi ove promene vremena vrlo loše podneli.
Nakrivili se u stranu a listovi koje tek treba da se razmotaju smežurali se.
 
Pa koliko znam, većina koristi združeno dikmabu i nikosulfuron u jednom tretmanu.
 
Ljudi, nisam jos prihranio kukuruz. A vec je 50 cm.
Da li ce smetati ako idem rasipacem. I do sada sam tako ali kad je bio manji, sad nisam stigao od kisa.
Sta da radim?
 
Ovde sam vidjao da rade mahom dokle god moze da se udje u kukuruz. Osteti malo kukuruz ako ne padne kisa odmah ali nista strasno. Mislio sam da si isao predsetveno pa onda da se ne zezas ali posto nisi bolje iskoristi sto pre priliku. Ja zbog toga ipak volim pred spremajne ureu i zavrsim sto se azota tice.
 
Kod nas se ne koristi urea zbog kiselosti.
A kan je kratkog dejstva pa ga ne bacam predsetveno.
 
Nazad
Vrh