Kukuruz 2018

Posle ove jutrošnje kiše, i ja imam problem, verovatno neću moći zagrnuti kukuruz zbog veličine, ali je barem ošpartan pre desetak dana.
 
Mi nismo ni spartali, a mozda i necemo. Ima dosta stete od grada, a za sledecu nedelju opet kisa i vetar. Jedino psenica je prosla solidno, ima malo stete ali bar nije polegla.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ja ću probati u subotu da ošpartam moje kukuruze i dodam im ureu. Nadam se da će prosušiti zemlja da mogu da uradim. Sigurno se neće prašiti. Mada ne bih ni išao nešto duboko jer trave nema a vlaga je blizu tako da se malo gornji sloj usitni a djubre udje u vlagu i pokrije zemljom.
 
Kerbanis, prskanje pre 9 dana intermezzo 0.25l/ha i nikosav 1.1l/ha.
060472a2aaafbd38807b6a4644499d2b.jpg
895b9bcfb14d2a87ffb8c393dd5ebcd0.jpg
5731849d481c2e1ca1702eb31741455d.jpg
ab13e0b7717e3f9776e6a6f5fbb2ada3.jpg
 
Ima vidi se golim okom...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Evo ja sam prvi ove godine kome nebi godila kiša večeras-noćas,ne zbog već pale količine nego beži mi kukuruz...u 8-om listu je i 9-ti u fišeku...:svinja:Sutra zadnji voz za prskanje...
Uspeo sam...ceo dan duvao vetar jugozapadni što kod nas retka pojava,severac šiba uglavnom pa sam morao neke parcele ostaviti do komšija sa sojom za uveče...:ppozdrav:
 
Ima štete u svakom slučaju. Ali koliko znam i kod mene je jedne godine u tom uzrastu bio kukuruz i isto tako je bilo. Prvo su došli pogledali i posle pred berbu su još jednom došli i pogledali i na kraju procena je bila 45%. Bilo je i kukuruza ali je bilo i nekih koji nisu imali klipa.
 
Nazad
Vrh