Suzbijanje korova u kukuruzu nakon nicanja KWS uljana repica
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Rezultati 61 do 66 od 66

Tema: Proizvodnja vrhunske rakije od šljive

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    1,160
    Zahvalio se
    33
    Zahvaljeno 479 puta na 264 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    1-Основи технолошке микробиологије па онда Технолошка микробиологија јаких алкохолних пића
    2-Производња јаких алкохолних пића из пера професора дипл.инг.Радована Лучића

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    642
    Zahvalio se
    180
    Zahvaljeno 227 puta na 167 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Tast mi je operisan pa sam morao ja da uletim za pecenje u tazbini (Niš, davno obrana sljiva). Kazan 120 litara. Belica i belčić su dali oko 20 litara meke po kazanu. Rodna: 21-22 litra. Stenlej: 17- 18 litara. Sve gurano oko 14- 15 gradi. Prepek na 25 gradi, izaslo na kraju 100 litara prepeka od tone sljive. Kontam da odlezi kratko u buretu pa da je razblazimo malo... Aroma najbolja kod stenleja (o mekoj govorim, za prepek su pomesane sve zajedno) pretpostavljam posto je najkrace vrenje imao. Za prepek je mesano oko 70 litara meke rakije, 30 litara vode i 10 litra "čorbe" iz komine. Nisam skoro pekao radzu pa sam malo zardjao, zanima me dal sam nesto pogresio, mada sam imao pomoc jednog iskusnijeg clana porodice

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    1,209
    Tekstovi u blogu
    9
    Zahvalio se
    605
    Zahvaljeno 785 puta na 398 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: 2pan Pogledaj Poruke
    Tast mi je operisan pa sam morao ja da uletim za pecenje u tazbini (Niš, davno obrana sljiva). Kazan 120 litara. Belica i belčić su dali oko 20 litara meke po kazanu. Rodna: 21-22 litra. Stenlej: 17- 18 litara. Sve gurano oko 14- 15 gradi. Prepek na 25 gradi, izaslo na kraju 100 litara prepeka od tone sljive. Kontam da odlezi kratko u buretu pa da je razblazimo malo... Aroma najbolja kod stenleja (o mekoj govorim, za prepek su pomesane sve zajedno) pretpostavljam posto je najkrace vrenje imao. Za prepek je mesano oko 70 litara meke rakije, 30 litara vode i 10 litra "čorbe" iz komine. Nisam skoro pekao radzu pa sam malo zardjao, zanima me dal sam nesto pogresio, mada sam imao pomoc jednog iskusnijeg clana porodice
    mogao si ici na 12 gradi meku zbog veceg iskoriscenja.Mi corbu ne stavljamo u prepek,a stavljamo vodu.Sad to samo skini na oko 20 gradi,pa ostavi u hrastovom buretu sto duze...Bure daje "buket",lezanje rakije je veoma bitna stvar,kao i kod vinjaka,konjaka,vina,viskija....Kada rakija kalira u buretu,istovremeno postaje i piktija i dobija pravu aromu.Ja je drzim po nekoliko godina u drvenim buradima,a onda prespem u staklo.Takva rakija mnogo vise vredi nego sto joj je cena,pa se i ne trudim da je prodajem.Visak za prodaju ide u mekoj rakiji.Trenutno meka ide od 10 do 15 dinara po gradu.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    642
    Zahvalio se
    180
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Hvala puno!

Član ZICAPROM avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    1,174
    Zahvalio se
    179
    Zahvaljeno 1,053 puta na 439 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Za starenje rakije u buretu, je minimalna preporučena jačina 63 stepeni tj. da nije ispod 25 "gradi", inače ako se prvo razblaži pa ostavi na odležavanje dosta slabije vrši ekstrakciju tanina iz drveta. Što se samog pečenja tiče, stenlej obično ne daje jake arome, pogotovu ako je jako kratko trajalo vrenje. Za aromu je potrebno da se vrenje tj. maceracija dešava što duže i da ne bude burna. Ja recimo u prepek nikad ne dodajem čorbu, a i vode vrlo malo na dnu, svega par litara, a meku je poželjno ostaviti na 25-35 stepeni, najbolje oko 30, pačak i koji manje.Inače ove, gore navedene sorte daju dobru i aromatičnu rakiju, bez obzir što ima i nešto stenleja, samo sada treba da odstoji u buretu par godina, a ne vaditi je pre isteka bar jedne godine, dok će se arome malo otvoriti kada se razblaži na pitku jačinu.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    642
    Zahvalio se
    180
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Hvala, doktore!

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.