Prskalica morava 440 l

Odg: prskanje - morava 440l

Znaci .-Agromehanika Kranj -,po vama najbolji......... hvala :ppozdrav:
 
Za koliko novca bi se mogao naci dobar atomizer ne mora da bude nov posto nemam toliko vocnjaka da mi je potreban neki extra!?Kolike su cijene novih,da li IMT proizvidi atomizere?
 
Imam ja da ponudim Agromehanikin atomizet..kupljen nov 2005godine radio godisnje 2 prskanja na 2ha sljiva i to je sve,kao nov.. pre 10 dana izvadili sljive i resio da prodam,ako ima ko zainteresovan nek se javi slobodno. pozz
 
Za koliko novca bi se mogao naci dobar atomizer ne mora da bude nov posto nemam toliko vocnjaka da mi je potreban neki extra!?Kolike su cijene novih,da li IMT proizvidi atomizere?

IMT ne proizvodi atomizere a za cene pogledas na oglasima i ma koliko malo posla imas ako kupis bas neki krs pokajaces se.

Agromehanika ga zaista sasvim solidno pravi i ako ne ostavis vodu u cevima preko zime pa ne puknu (kao npr ja:), radi to dosta dugo bez vecih problema.
 
Obavezno se prije zime mora tečnost izliti iz svih dijelova, kao i pumpu rastaviti i istresti ostatak.
 
Obavezno se prije zime mora tečnost izliti iz svih dijelova, kao i pumpu rastaviti i istresti ostatak.

Ja dobro isperem cijeli sustav u atomizeru, ispustim vodu iz rezervara i filtera i naspem antifriza u rezervar, upalim kardan, pumpa ga protera kroz sva crijeva, filtere, razvodnik... i na kraju pustim malo antifriza na dizne i to je to. Prije početka prskanja ispustim antifriz, dobro isperem sustav i to je to. Jasno prije svake sezone kontrola cjelog atomizera, zamjena potrošnog materijala, popravaka eventualnih kvarova i potencijalnih kvarova...
 
Bas su moji rodjaci neki dan bili kod prodavca novih atomizera!!! Gledali su cijene i Agromehanika Kranj atopmizer od 440 lit kosta oko 1650KM sa povratom od drzave 40%!!
 
Imam Morava atomizer kupio pre cetiri godine ispravan u iducoj sezoni mu zamenio puzeve stavio one talijanske sa Albuz diznama i korektno je radio medjutim posto je jesenas poceo malo da zeza regulator ove proleci smo ga izremontovali u smislu:pumpa zamenjene membrane i gumice ulje i td proveren pritisak i to je ok kupio nov komet regulator zamenio vrtloznike i pukle dizne medjutim javio se problem koji je mozda postojao ali ga nismo primecivali zbog slabijeg pritiska a to je da desna grana osetno slabije baca nego leva posebno donja 3 puza kao da je tu slabiji vetar.E sad prethodni vlasnik je na peraja ventilatora usrafio plasticne dodatke kako bi povcao kapacitet nisam imao vremena da ih skidam neznam dali je to u pitanju ili nesto drugo sad sam se setio da je neko mozda ovde imao iskustva sa tim a planiram jos dve godine da koristim ovaj atomizer dok mi voce ne dodje u pun rod jer mi za vucni treba i drugi traktor............
 
Klasični Moravin problem sa nejednakom distribucijom struje zraka lijevo desno, a i po visini. Konstrukcijski jako loše rješen ventilator i oklop-usmjerivač struje zraka i zbog toga se javljaju problemi u radu sa tim atomizerom, pogotovo kad se u toku rada javi malo prirodnog vjetra sa desne strane. Kod voćnjaka koji imaju višlje uzgojne oblike to malo manje smeta, no kod recimo jabuke na M9 podlozi to je puno veći problem. To ćeš rješit samo na jedan način, a to je prodaja atomizera. Moglo bi se nešto "izburgijat" na oklopu ventilatora da se ta struja zraka malo bolje rasporedi no to je sve luk i voda. Inače "dozvoljeno" odstupanje u razlici struje zraka između lijeve i desne strana atomizera je do 3 %, a to postižu samo kvalitetniji atomizeri što Morava sigurno nije.
 
Pozdrav svima .Hteo bih na predstojecem sajmu poljoprivrede u N.Sadu da kupim traktorski atomizer ali neznam sta da odaberem pa mi je potreban savet.Povrsina koju bih prskao je 1,5hetkara.Kajsik je u pitanju tako da verovatno i atomizer mora da bude sposoban da ,,podigne" otrov na vecu visinu nego za naprimewr jabuku.Traktor je imt 542.Razmak sadnje je 5x5 i vocnjak je star 2 godine,ukupno 500 sadnica.Hvala unapred na predlozima!
 
@becxarina
Na ovom atomizeru sam izremontovao pumpu stavio nove puzeve,nove grane bakarne,nova creva,nov regulator Comet sada kad bih ga prodavao ne bih uzeo ni pola ulozenog a ne planiram vise da kupujem ista polovno tako da cu u krajnjem slucaju da pokusam i komplet ventilator da zamenim i onda sta je tu je...
@pele
Ja mislim da je za manje povrsine Agromehanika zakon mislim na odnos kvaliteta i cene sad ta visina se moze naci na netu verovatno.Ne poznajem nikoga ko ima Morava-Degan atomizer od kada su talijani usli u Moravu proizvode se noseci atomizeri sa Tornjevima sto bi trebalo znacajno da poboljsa dosadasnji kvalitet.
 
Pokušavam da odgonetnem samopunjenje moravinih prskalica . Navodno može da crpi vodu iz bunara sa dubine do 5m ?
Ima li neko iskustva stim i kako ja da rešim sa mojom jer postoji bunar pored mog imanja. Do sada sam vodu dovozio u burad .
 
A jel imas ugradjen inektor na prskalici,ja mislim da moze da izvlaci sa te dubine.pusto je moje crevo 9m kad ga ubacim na ,dno(vezem kljuc za filter) mi ga zovemo veliki kanal a trebalo bi da je razlika oko 4 metra i vuce bez problema,naglasicu da je moja agromehanika prskalica.
 
Ili stavis T razvodnik sa ventilom. Da mozes da biras da li vuce vodu iz bureta ili iz kanala.
 
Nazad
Vrh